PŚ w Kontiolahti jednak bez Roeiseland

Marte Olsbu Roeiseland początkowo znalazła się w składzie reprezentacji Norwegii na zawody Pucharu Świata w Kontiolahti. We wtorek, a więc na osiem dni przed pierwszym startem najlepsza biathlonistka ubiegłego sezonu wycofała się z zawodów.

Problemy zdrowotne w sezonie letnim (półpasiec) sprawiły, że Olsbu Roeiseland nie była w stanie doprowadzić swojego organizmu do dyspozycji pozwalającej na start w inauguracji Pucharu Świata. Wcześniej z tego samego powodu liderki norweskiej kadry zabrakło w zawodach otwarcia sezonu w Sjusjoen.

- Powrót do formy zajmuje dużo więcej czasu niż się spodziewałam. Moje ciało reaguje na ciężkie treningi dużo gorzej niż bym sobie tego życzyła. Nie wytrzymuję treningów tempowych, muszę poświęcić nieco więcej czasu na to by pomóc swojemu organizmowi. W ostatnim czasie stale zwiększałam obciążenia, ale moje ciało się zbuntowało, więc teraz spokojnie wracam do treningów. Jest to irytujące, bo nie mogłam się doczekać wyjazdu do Kontiolahti - powiedziała Olsbu Roeiseland w wywiadzie dla telewizji TV2.

Norweżka nie podała terminu powrotu do rywalizacji. Niewykluczone, że zobaczymy ją już podczas kolejnych zawodów w Hochfilzen lub Le Grand Bornand. W składzie na Kontiolahti zastąpi ją pierwsza rezerwowa Karoline Erdal.

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Marte Olsbu Roeiseland