Norweska trzynastka na Kontiolahti

Na nieco ponad dwa tygodnie przed inauguracją Pucharu Świata poznaliśmy skład reprezentacji Norwegii na zawody w Kontiolahti. Do pierwszej drużyny powraca Johannes Dale.

Wicemistrz świata z 2021 roku poprzedniej zimy nie mógł zlaiczyć do udanych. Jeszcze w grudniu wypadł z podstawowego składu swojej reprezentacji i igrzyska olimpijskie oglądał w telewizji. Teraz Dale wraca do pierwszej drużyny, ale trudno nie odnieść wrażenia, że skorzystał na nieszczęściu swojego kolegi. Sivert Bakken z powodu zapalenia osierdzia od maja jest wyłączony z treningów i nie mógł być brany pod uwagę przy selekcji.

Oprócz Dale w składzie na zawody w Kontiolahti znaleźli się mistrzowie olimpijscy z Pekinu Johannes Boe, Tarjei Boe, Sturla Laegreid, Vetle Christiansen oraz rewelacja ubiegłego sezonu Filip Andersen. Dodatkowo prawo startu w inauguracyjnych zawodach ma jeszcze Erlend Bjoentegaard - zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu IBU.

Wśród Norweżek w Finlandii zabraknie jedynie Tiril Eckhoff, która ze względów zdrowotnych odpuszcza pierwszą część sezonu. Wystartują za to nieobecne w Sjusjoen podczas zawodów testowych Ingrid Tandrevold oraz Marte Olsbu Roeiseland. Obok nich powołania otrzymały Karoline Knotten, Ida Lien, Ragnhild Femsteinevik oraz Emilie Kalkenberg.

Gdyby w ciągu najbliższych dwóch tygodni ktokolwiek wypadł ze składu rolę pierwszych rezerwowych przydzielono Endre Stroemsheimowi oraz Karoline Erdal.

Zawody w Kontiolahti rozpoczną się 29 listopada.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Dale