Rozstrzygnięcia drugiego dnia PEC w Czarnym Borze

Drugiego dnia Pucharu Europy Centralnej w Czarnym Borze zwycięstwa dla Polski odniosły młodziczka Justyna Sinkiewicz oraz juniorka młodsza Aleksandra Szajnowska - obie z miejscowego Melafiru. W pozostałych kategoriach triumfowali zawodnicy z Czech.

Jako pierwsi swoją zawody rozegrali młodzicy, którzy rywalizowali w crossie na dystansie sprinterskim (1,5km). Zwycięstwo odniósł Czech Matyas Kunc z SG Jablonec, który z jedną karną rundą na koncie pokonał Kajetana Urbaniaka różnicą 22 sekund. Zawodnik z Czarnego Boru spudłował czterokrotnie i został jednocześnie złotym medalistą mistrzostw województwa dolnośląskiego. Trzeci w ogólnej klasyfikacji był Jakub Jedziniak z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Wśród młodziczek drugie zwycięstwo skompletowała Justyna Sinkiewicz. Zawodniczka UKN Melafir Czarny Bór spudłowała trzykrotnie - podobnie jak Kinga Tkocz z UKS Strzał Wodzisław Śląski. Na mecie obie zawodniczki dzieliły 24 sekundy. Na najniższym stopniu podium z dwoma karnymi rundami na koncie stanęła Iga Wardzińska z UKS Mieroszów, która nieznacznie wyprzedziła bezbłędną Lenę Wojciechowską.

Po południu zawodnicy rywalizowali na nartorolkach w biegach pościgowych z pięciosekundowymi interwałami. Wśród juniorów triumfowali reprezentanci Czech Matej Cervenka i Kamila Okralkova - oboje z Novego Mesta na Moravach. Lokaty na podium wywalczyli Kamil Cedzidło i Mateucz Cabała z Czarnego Boru oraz Dominika Leśniara z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Dzień zwieńczyły wyścigi juniorów młodszych. Na pierwsze miejsce z drugiej lokaty po sprincie awansował Antonin Hron z KB Jilemnice. Najlepszym z Polaków okazał się Dawid Filip, który na ostatniej rundzie biegowej stoczył zażarty pojedynek z triumfatorem sprintu Janem Kamaradem z Novego Mesta. Zawodnik gospodarzy wyprzedził reprezentanta Czech o dwie sekundy. Na drugie miejsce awansował z czwartej lokaty po sprincie.

Na pierwsze miejsce z czwartej lokaty na starcie przesunęła się z kolei Aleksandra Szajnowska. Bieg juniorek młodszych był popisem zawodniczek Melafiru, który zajęły pięć pierwszych miejsc, co wcale nie było takim łatwym osiągnięciem zważywszy, że dwie czołowe lokaty w sprincie wywalczyły Czeszki. Anita Cikankova i Sofie Smutna pudłowały na potęgę i z dwucyfrowym bagażem karnych rund osunęły się odpowiednio na szóste i dziewiąte miejsce. Druga była Majka Germata, trzecia Julia Tomasiak, czwarta Oliwia Arendarczyk, a piąta Milena Widlak.

WYNIKI