
Le Grand Bornand zamierza ubiegać się o prawa do organizacji biathlonowych Mistrzostw Świata w 2028 roku. Francja do tej pory nie gościła zawody tej rangi tylko raz.
Puchar Świata w Le Grand Bornand położonymn w niedalekim sąsiedztwie Annecy odbywał się czterokrotnie - w 2013, 2017, 2019 i 2021 roku.
- Logiczną kontynuacją tej drogi jest zgłoszenie kandydatury do organizowania mistrzostw świata. Taka jest wola władz samorządowych. Będziemy wspierać tę kandydaturę - powiedział prezes francuskiej federacji Fabien Saguez.
W ponad sześćdziesięcioletniej historii MŚ w biathlonie tylko raz zawody te gościły we Francji. W 1984 roku w Chamonix rywalizowały jednak wyłącznie kobiety, dla których była to premierowa edycja tej imprezy.
Przypomnijmy, że w przyszłym roku mistrzostwa świata zagoszczą w Oberhofie. W kolejnych dwóch latach gospodarzami czempionatu globu będą Nove Mesto (2024) i Lenzerheide (2025). Z kolei kandydaturę do organizacji mistrzostw w 2027 roku zgłosiło Kontiolahti.
fot. Thibault/IBU