Wydłuża się lista kończących karierę

Lista nazwisk osób, które po sezonie 2021/22 zdecydowały się zakończyć karierę biathlonową sięga już czterdziestu. W przeciągu minionego tygodnia dopisali się do niej Tomas Bormolini oraz Christina Rieder.

Z tej dwójki większe sukcesy odnosił Bormolini. 31-letni Włoch trzykrotnie stał na podium Pucharu Świata - każdorazowo w obecności kolegów z drużyny. Indywidualnie plasował się co najwyżej na trzynastej pozycji. Miniony sezon był najlepszym w jego karierze - zakończył go na 24. miejscu w klasyfikacji generalnej. O tym, że zawodnik z Livigno może nie wznowić przygotowań do kolejnego sezonu spekulowano od kilku tygodni po tym jak karierę zakończyła jego wieloletnia partnerka Eva Puskarcikova z Czech.

Mniej udaną zimę za sobą ma Christina Rieder. 29-letnia Austriaczka w klasyfikacji generalnej PŚ zajęła lokatę poza pierwszą setką. W przeszłości Rieder stawała na podium Mistrzostw Europy (srebro za bieg na 15 km w 2015 roku) oraz Mistrzostw Świata Juniorów (brąz za sztafetę w 2012 roku). Jej najlepszym wynikiem w Pucharze Świata było siódme miejsce w biegu indywidualnym podczas MŚ w Anterselwie.

Oprócz tej dwójki zakończenie kariery ogłosili m.in. Francuz Simon Desthieux, jego rodaczka Anais Bescond, Niemiec Erik Lesser, Włoch Dominik Windisch oraz reprezentanci Szwajcarii Benjamin Weger oraz Selina Gasparin.

 

Powiązane osoby

 Austria | kobieta | Christina Rieder