Gross odchodzi, Eder podjął decyzję

Po czterech latach pracy ze stanowiskiem trenera Austriaków pożegnał się Ricco Gross. Niemca zastąpi Norweg Vegard Bitnes, któremu przyjdzie współpracować z Simonem Ederem. Doświadczony Austriak podjął decyzję o kontynuowaniu kariery.

W minionym sezonie austriaccy biathloniści po raz pierwszy od dwóch dekad nie wywalczyli żadnego miejsca na podium. Nic dziwnego, że władze Austriackiego Związku Narciarskiego zdecydowały się nie przedłużać kontraktu z Ricco Grossem, który opiekował się Austriakami od zimy 2018/19. Wcześniej przez trzy lata pracował z Rosjanami. Teraz będzie musiał poszukać sobie nowego zajęcia.

Zastąpi go Vegard Bitnes, który w ostatnim czasie pracował z reprezentacją USA. Nie powinien mieć jednak problemów z aklimatyzacją w Austrii - w latach 2016-2019 pracował z biathlonistkami z tego kraju. Ponadto posiada dom w Ramsau.

Przed nim trudne zadanie odbudowania pozycji męskiego biathlonu austriackiego. W pierwszym roku Bitnes może liczyć na wsparcie ze strony Simona Edera. 39-letni zawodnik będzie kontynuował karierę przez co najmniej rok. Przypomnijmy, że jego ojciec - Alfred Eder - przechodził na sportową emeryturę w wieku 45 lat.

Powiązane osoby

 Austria | mężczyzna | Simon Eder