Eckhoff najlepsza w ostatnim sprincie sezonu

Tiril Eckhoff wygrała sprint w ramach zawodów Pucharu Świata w Oslo. Kryształową kulę w tej specjalności zdobyła Marte Olsbu Roeiseland.

Eckhoff najlepsze międzyczasy notowała od początku biegu. Prowadzenie na moment straciła tylko po drugim strzelaniu, gdy musiała biegać jedną karną rundę. Przewaga Lisy Theresy Hauser, która wskoczyła wówczas na pierwsze miejsce, była jednak śladowa. Bezbłędna Austriaczka ruszając na trasę nie miała nawet dwóch sekund zapasu.

Norweżka biegła znacznie szybciej. Stratę przekuła w przewagę już na kolejnym punkcie pomiarowym. Na mecie zyskała nad drugą Hauser siedem sekund.

Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Marte Olsbu Roeiseland. 31-latka od początku biegu notowała straty do Eckhoff. Szansę na zwycięstwo w wewnątrznorweskim pojedynku przekresliło jej drugie strzelanie. Nie dość, że podobnie jak Eckhoff raz spudłowała, to jeszcze strzelała wolniej od koleżanki z kadry. 

W czołowej szóstce zameldowały się aż dwie reprezentantki Czech. Marketa Davidova i Jessica Jislova zajęły odpowiednio czwarte i szóste miejsce. Czeszki premiowało skuteczne strzelanie - obie były bezbłędne. Szans na lepszy rezultat pozbawił je bieg. Davidova w tym elemencie straciła do Eckhoff blisko czterdziści sekund, Jislova - nieco ponad minutę.

W Oslo zabrakło reprezentantek Polski, które w ostatnich dniach rywalizowały w mistrzostwach kraju w Dusznikach-Zdroju.

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Tiril Eckhoff