Wiceliderka PŚ wygrywa mass start w Otepaa, Hojnisz-Staręga najlepiej w sezonie

Elvira Karin Oeberg wygrała bieg ze startu wspólnego na dystansie 12,5km rozgrywany w ramach Pucharu Świata w Otepaa. Najlepszy wynik w sezonie zanotowała Monika Hojnisz-Staręga, która finiszowała na jedenastym miejscu.

Bieg był niezwykle wyrównany, w walce o zwycięstwo do samego końca pozostawało kilka zawodniczek. Widać to po liście z wynikami, gdzie w półminutowej stracie do zwyciężczyni zmieściło się aż dziewięć zawodniczek. Pierwsza na mecie była Elvira Oeberg, która spudłowała tylko raz - podczas drugiego strzelania. Finiszowała cztery sekundy przed Denise Herrmann, która na finiszu minimalnie wyprzedziła Marte Olsbu Roeiseland. Niemka miała w nogach dodatkowe 300 metrów, Norweżka biegła jedną karną rundę mniej.

Blisko drugiego podium w karierze była Linn Persson, która zajęła ostatecznie czwarte miejsce ze stratą ledwie sekundy do trzeciego miejsca. Jeszcze przed ostatnim strzelaniem z 15 sekundami przewagi nad Justine Braisaz-Bouchet znajdowała się Franziska Preuss. Obie jednak spudłowały i osunęły się w klasyfikacji - Niemka na miejsce piąte, Francuzka na siódme. Rozdzieliła je Vanessa Voigt, która była jedyną zawodniczką w stawce, która zachowała stuprocentową skuteczność.

Blisko perfekcji była dzisiaj Monika Hojnisz-Staręga, która spudłowała raz podczas trzeciego strzelania i zajęła jedenaste miejsce. Do młodszej z sióstr Oeberg Polka straciła tylko 51 sekund. Najwyżej liderka naszej kadry plasowała się na szóstym kilometrze, gdzie była ósma. Nie licząc igrzysk jedenasta lokata jest najlepszą w tegorocznym sezonie Pucharu Świata nie tylko dla Moniki Hojnisz-Staręgi, ale i dla całej reprezentacji Polski. Do tej pory było to dwunaste miejsce Anny Mąki w biegu długim w Anterselwie.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga