Hojnisz-Staręga: Mogę być dumna

Piąte miejsce w mass starcie w Soczi, szósta lokata w biegu długim w Pjongczang i teraz dziewiąta pozycja w biegu pościgowym w Pekinie – występów na miarę indywidualnego TOP10 na trzech kolejnych igrzyskach w historii polskiego biathlonu nie notował jeszcze nikt. A to jeszcze nie koniec – Monika Hojnisz-Staręga bez najmniejszych problemów zakwalifikowała się do biegu ze startu wspólnego.

Niedzielna rywalizacja w biegu pościgowym nie zaczęła się najlepiej dla Hojnisz-Staręgi. Polka spudłowała dwukrotnie i spadła do trzeciej dziesiątki. Kolejne bezbłędne strzelania poprawiały jej sytuację i na metę nasza reprezentantka wpadła na dziewiątym miejscu.

- Cieszę się z tego wyniku. Mogę być dumna ze swojego biegu, byłam w stanie walczyć na trasie z naprawdę niezłymi zawodniczkami. Szkoda strzelania, ale podchodzę to tego łagodnie, bo wiem, że pudła nie były spowodowane moimi błędami tylko wiatrem – powiedziała Hojnisz-Staręga.

Zawody odbywały się przy gęsto padającym śniegu. Zdaniem reprezentantki Polski nie przeszkadzało to w rywalizacji.

- Był lepszy poślizg pod nogą, świeży śnieg powodował, że trasa nie była taka tępa. Jedyny problem, jaki odnotowałam to zasypane przyrządy celownicze przed strzelaniami w postawie stojąc, ale wystarczyło jedno dmuchnięcie i wszystko było ok. Nie zawsze jest to jednak takie łatwe. Czasami traci się na tym więcej czasu – dodała Hojnisz-Staręga.

Wydaje się, że przy bezbłędnym strzelaniu liderka naszej kadry mogła w sobotę powalczyć o podium. Do trzeciej Tiril Eckhoff straciła około czterdziestu sekund.

- Gdyby babcia miała wąsy… Medal jest moim marzeniem, ale podobnie myśli pewnie każda dziewczyna, która tutaj startuje. Zapowiadałam walkę o podium, nie wstydzę się tego, ale jeśli wyjadę stąd bez medalu nie znaczy to, że będę nieszczęśliwa. Jestem zadowolona z tego dziewiątego miejsca, daje mi to dużo optymizmu na kolejne starty i przyszłość – zakończyła Polka.

Przed Hojnisz-Staręgą jeszcze start w biegu sztafetowym i wieńczący rywalizację biathlonową w Pekinie bieg ze startu wspólnego. Polka zakwalifikowała się do niego z czwartym dorobkiem punktowym spośród zawodniczek spoza grona medalistek i czołowej piętnastki Pucharu Świata. Jeśli nikt się nie wycofa to nasza zawodniczka wystartuje z numerem 21.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga