Juniorskie miksty na jedenastych miejscach

W niedzielę zakończyły się zmagania w ramach Pucharu IBU Juniorów w Pokljuce. Zarówno w supermikście, jak i sztafecie mieszanej polskie drużyny zajmowały jedenaste miejsce.

Obie konkurencje tym razem zaczynali mężczyźni. W supermikście Polskę reprezentował duet Wojciech Janik-Barbara Skrobiszewska. Oboje jako jedyni punktowali w sobotnich sprintach, po połączeniu sił dało to jedenaste miejsce ze stratą nieco ponad czterech minut do zwycięzców. Wyższa pozycja uciekła na strzelnicy. Polacy co prawda uniknęli karnej rundy, ale dobierali aż szesnaście dodatkowych pocisków. Na przeciwległym biegunie pod tym względem byli Dionis Roduner i Anastazja Griszina, którzy trafili wszystkie czterdzieści strzałów! Rosjanie wygrali z przewagą 26 sekund nad drużyną Włoch i 37 sekund nad parą z Niemiec.

Te same zespoły, ale w innej kolejności, stanęły na podium sztafety mieszanej. Wygrali Włosi w składzie Iacopo Leonesio, Nicolo Batemps, Ilaria Scattolo i Gaia Brunetto. Ta ostatnia najpierw odrobiła półminutową stratę do zespołu niemieckiego, a następnie na finiszu pokonała o dwie dziesiąte sekundy Luise Mueller. Rosjanie finiszowali na trzecim miejscu.

Biało-Czerwoni zaprezentowali się w kolejności Kacper Brzóska, Szymon Jedziniak, Wiktoria Celczyńska, Emilia Zasadna. Polacy mimo niezłego strzelania i tylko sześciu pudeł przez cały wyścig plasowali się na lokatach w drugiej dziesiątce. Do zwycięzców stracili ponad osiem minut.

Większość zawodników pozostanie w Pokljuce na następny tydzień. Od środy rozpocznie się tam rywalizacja o medale Mistrzostw Europy Juniorów.

WYNIKI:
SUPERMIKST
SZTAFETA MIESZANA