Zbylut z dużym krokiem w stronę igrzysk

Kinga Zbylut awansowała na osiemnaste miejsce w biegu pościgowym w Osrblie. Komplet 60 punktów za zwycięstwo do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU zapisała sobie Jewgienia Burtasowa.

28-letnia Rosjanka umocniła się tym samym na pozycji liderki rankingu rywalizacji biathlonowego zaplecza. Z dwoma karnymi rundami awansowała z drugiej lokaty po sprincie i wyprzedziła Sarę Andersson o ponad minutę. Szwedka zaatakowała podium z czternastego miejsca na starcie. I to pomimo, że po drodze zaliczyła aż cztery pudła. Kolejne dwie lokaty zajęły Norweżki Jenny Enodd i Marthe Krakstad Johansen. 

Zwyciężczyni sprintu, Camile Bened, tym razem finiszowała jako szósta. Jeszcze dalej osunęła się Natalia Gerbułowa, która z 3. miejsca w piątkowym biegu na 7,5km spadła na 33. pozycję na mecie biegu pościgowego. Rosjanka zaliczyła aż dziewięć karnych rund. 

Najlepszy rezultat w sezonie zanotowała Kinga Zbylut, która zachowała 85% skuteczność strzelecką. To umożliwiło awans na osiemnaste miejsce - prawdopodobnie kluczowe w kontekście wewnętrznych kwalifikacji do składu na igrzyska w Pekinie. Joanna Jakieła spudłowała pięciokrotnie i spadła na 43. miejsce, Magdalena Gwizdoń po sześciu niecelnych strzałach dobiegła na 50. pozycji.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kinga Zbylut