Ruchy kadrowe przed Hochfilzen

Choroby, kontuzje, słaba forma - to najczęstsze powody zmian w składzie poszczególnych reprezentacji przed kolejnymi zawodami pucharowymi. Norwegowie z kolei borykają się z problemem bogactwa.

Jak bowiem inaczej określić sytuację, w której miejsce w składzie traci aktualny wicemistrz świata, piąty zawodnik klasyfikacji generalnej ubiegłego sezonu? Johannes Dale po kilku słabszych występach w Ostersund nie otrzymał powołania na starty w Hochfilzen. 25-latek, który w Szwecji zajmował miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce, będzie musiał ustąpić miejsca Filipowi Andersenowi. Jego młodszy o dwa lata kolega zawitał już w tym sezonie do TOP10 Pucharu Świata, a w poprzednim tygodniu wygrał jeden z biegów Pucharu IBU w Sjusjoen.

Swojego pierwszego występu w Pucharze Świata od niemal dwóch lat doczeka się Franziska Hildebrand. Sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec docenił wysoką formę 35-latki, która doprowadziła ją do odniesienia dwóch zwycięstw na poziomie Pucharu IBU. Podobnymi osiągnięciami nie może pochwalić się Stina Nilsson, a mimo to mistrzyni olimpijska w biegach otrzyma kolejną szansę pokazania się w elicie. To nie jedyna zmiana w zespole Szwecji - chorego Jespera Nelina zastąpi Emil Nykvist, dla którego będzie to debiut w PŚ.

24-letni Szwed nie będzie jedynym debiutantem w Hochfilzen. Premierowe kroki w Pucharze Świata stawiać będzie również jego rówieśniczka Eleonora Fauner. Włoszka w miniony weekend w Sjusjoen była trzynasta w biegu ze startu wspólnego, czym wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie w zawodach Pucharu IBU. W porównaniu z zawodami w Ostersund miejsce w składzie straciła Hannah Auchentaller.

Przed swoją publicznością nie zaprezentuje się Julian Eberhard. Doświadczony Austriak nie ukończył ostatniego biegu sprinterskiego. Podczas jednego ze zjazdów upadł tak pechowo, że doznał kontuzji żeber. W Hochfilzen zastąpi go Lucas Pitzer.

Zawody rozpoczną się w piątek od biegów sprinterskich. Na sobotę i niedzielę zaplanowano biegi pościgowe i sztafetowe.

Powiązane newsy

19.03.2023 | Klamra Oeberg

19.03.2023 | Podium szczęśliwych ludzi

19.03.2023 | Kalkulatory w ruch

18.03.2023 | Herrmann z małą, a Simon z dużą kulą

18.03.2023 | Maszyna nie zwalnia

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Dale

 Niemcy | kobieta | Franziska Hildebrand