Korekty w składzie reprezentacji Polski na drugi tydzień zawodów w Ostersund

W czwartek 2 grudnia rywalizację w ramach Pucharu Świata w Ostersund wznowią biathloniści. Do reprezentacji Polski dołączyli Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Inauguracyjnego weekendu nasi reprezentanci nie mogą zaliczyć do udanych. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie zdołali wywalczyć pucharowych punktów. Najbliższa okazja ku temu już w ten czwartek, gdy ponownie rozegrane zostaną biegi sprinterskie. Biało-czerwoni przystąpią do nich w nieco zmienionym składzie osobowym. Do Sjusjoen na zawody Pucharu IBU oddelegowani zostali Karolina Pitoń, Magda Piczura, Wojciech Filip i Tomasz Jakieła.

Z kolei z drużyny, która w minionym tygodniu startowała na Pucharze IBU w Idre powołanie do kadry na Puchar Świata otrzymali Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec. Zbylut w swoim pierwszym starcie w w sezonie zajęła 27. miejsce w sprincie. Później było już nieco gorzej - 54. i 47. lokaty w drugim sprincie oraz biegu pościgowym nie pozwoliły jej powiększyć dorobku punktowego. Z kolei Nędza-Kubiniec zajmował 49. i 73. lokaty w biegach sprinterskich. Ten pierwszy występ pozwolił mu minimalnie poprawić jego pozycję w wyścigu o przepustkę na igrzyska - wciąż pozostaje on jednak pod kreską.

Poza ta dwójką w drugim tygodniu zmagań w Ostersund zobaczymy również Monikę Hojnisz-Staręgę, Kamilę Żuk, Annę Mąkę, Grzegorza Guzika, Łukasza Szczurka oraz Przemysława Pancerza. W programie zawodów oprócz czwartkowych sprintów sa jeszcze planowane na sobotę i niedzielę biegi pościgowe oraz sztafety.

Z kolei już w środę rozegrane zostaną pierwsze biegi drugiego w sezonie Pucharu IBU, którego gospodarzem będzie norweskie Sjusjoen. Tam w programie zawodów są supersprinty, sprinty oraz mass start w formule 60. W składzie reprezentacji Polski na te zawody znaleźli się Karolina Pitoń, Magda Piczura, Kamila Cichoń, Natalia Tomaszewska, Joanna Jakieła, Tomasz Jakieła, Wojciech Filip, Wojciech Janik, Wojciech Skorusa oraz Patryk Bryn.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Andrzej Nędza-Kubiniec

 Polska | kobieta | Kinga Zbylut