Niedopatrzenie Rosjan

W poniedziałek Rosyjska Unia Biathlonu poinformowała, że w składzie na Puchar Świata w Ostersund znajdzie się Aleksander Powiarnicyn. Okazało się jednak, że według przepisów IBU 27-latek nie ma kwalifikacji do startu w zawodach najwyższej rangi. W jego miejsce do kadry powołano Daniła Serochwostowa.

Międzynarodowa Unia Biathlonowa nie dopuściła rosyjskiego biathlonisty Aleksandra Powiarnicyna do udziału w pierwszych etapach Pucharu Świata z powodu braku punktów kwalifikacyjnych. Rosjanin nie startował w międzynarodowych zawodach pod auspicjami IBU od grudnia 2019 roku i stracił prawa do rywalizacji w PŚ. Sezon rozpocznie od startów w Pucharze IBU w Idre.

W jego miejsce zdecydowano się powołać 22-letniego Daniła Serochwostowa, który stanie tym samym przed szansą debiutu w zawodach Pucharu Świata. Do tej pory zawodnik ten na arenie międzynarodowej rywalizował głównie w kategorii juniorów. W 2019 roku w Lenzerheide wywalczył złoty medal MŚJ w sztafecie. W zawodach seniorskiego Pucharu IBU w Arber w styczniu tego roku był szósty w sprincie. Obok niego w Ostersund wystartują bardziej doświadczeni i utytułowani: Alexander Łoginow, Jewgienij Garaniczew, Eduard Łatypow, Matwiej Elisjejew i Said Karimulla Khalilli.

Rosjanie zaprezentowali również skład kadry kobiet. W pucharowej inauguracji udział wezmą Swietłana Mironowa, Uliana Nigmatulina (z d. Kajszewa), Larisa Kuklina, Irina Kazakiewicz, Waleria Wasniecowa oraz Kristina Rezcowa.

Sezon biathlonowego Pucharu Świata zainauguruje 25 listopada.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Danił Serochwostow