Kolejna szansa Powiarnicyna

Rosjanie zaprezentowali listę nazwisk biathlonistów, którzy wystartują w pierwszych zawodach Pucharu Świata. Po prawie trzech latach przerwy ponownie znalazł się na niej Aleksander Powiarnicyn, który do składu zakwalifikował się dzięki udanym startom kwalifikacyjnym w Chanty-Mansyjsku.

Już wcześniej ustalono, że podczas pucharowej inauguracji w Ostersund wystartują Alexander Łoginow, Jewgienij Garaniczew, Eduard Łatypow, Matwiej Elisjejew i Said Karimulla Khalilli. Ostatnie miejsce w składzie zarezerwowano dla najlepszego zawodnika weekendowych kwalifikacji, które rozegrano na obiekcie w Chanty Mansyjsku.

W sprincie najlepszy okazał się Ilnaz Muchamedzianow, w biegu masowym jako pierwszy linię mety przeciął Nikita Porszniew. Obu tych zawodników pogodził jednak Aleksander Powiarnicyn, który dwukrotnie zajmował drugie miejsca, tym samym zbierając największą sumę punktów.

Dla 27-latka z Iżewska będzie to trzecia kolejna próba zaistnienia w pierwszej reprezentacji Rosji. Debiutował w sezonie 2015/16, gdzie już w swoim drugim starcie zajął miejsce w pierwszej dziesiątce PŚ. Mimo to na następną szansę czekał do sezonu 2018/19. Stanął wówczas nawet na podium biegu sztafetowego w Canmore dzięki czemu zakwalifikował się do składu na MŚ w Ostersund. Tam furory jednak nie zrobił przez co wypadł z rotacji. W ostatnich dwóch latach sporadycznie i bez większych sukcesów występował w zawodach Pucharu IBU.

Sezon biathlonowego Pucharu Świata zainauguruje w 25 listopada w Ostersund. Dwa dni wcześniej planowane są pierwsze biegi zaliczane do klasyfikacji Pucharu IBU. Drugi najważniejszy cykl zawodów rozpocznie się w Idre. Rosję reprezentować w nim będą Nikita Porszniew, Danił Serochwostow, Ilnaz Mukhamedzianow, Anton Babikow, Wasilij Tomszyn, Kirył Strelcow oraz Maksim Cwietkow (rezerwowy).