Wolta Montello

Giuseppe Montello poinformował, że zakończył swoją przygodę z uprawianiem biathlonu. 29-letni Włoch będzie starał się o angaż w kadrze biegaczy narciarskich.

Decyzja włoskiego biathlonisty o porzuceniu treningów strzeleckich i skupieniu się na biegach narciarskich jest o tyle zaskakująca, że Montello nigdy nie należał do grona zawodników szczególnie wyróżniających się w tym elemencie. W żadnym z blisko pięćdziesięciu występów indywidualnych w biathlonowym Pucharze Świata nie uzyskał czasu biegu na poziomie pierwszej dwudziestki.

- Biathlon dostarczył mi niezapomnianych przeżyć i nauczył wstawać po każdym upadku. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wspierały mnie w mojej przygodzie z karabinem - powiedział Montello, który w ostatnich latach nękany był przez kontuzje.

- Czuję, że przyszedł czas na zmiany. Po wnikliwej ocenie wspólnie z kierownictwem mojego zespołu wojskowego zdecydowałem się odstawić karabin i podjąć się nowego wyzwania jakim są biegi narciarskie. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, ale nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowej przygody - dodał.

Na decyzję Montello mógł mieć fakt, że sztab szkoleniowy reprezentacji Włoch coraz śmielej zaczął stawiać na biathlonistów młodego pokolenia. Zawodnik z Forni Avoltri miniony sezon spędził na startach w zawodach Pucharu IBU. Indywidualnie jego największym osiągnięciem w karierze było 27. miejsce w sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w Novym Meście w sezonie 2018/19. Drużynowo może się pochwalić srebrem w sztafecie mieszanej z mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach rozgrywanych w 2013 roku w jego miejscu zamieszkania.

Powiązane osoby

 Włochy | mężczyzna | Giuseppe Montello