Po ponad sześciu latach przerwy Monika Hojnisz-Staręga ponownie wystartowała na ostatniej zmianie sztafety. - Faktycznie trochę czasu minęło od ostatniego takiego startu, ale każda z nas daje z siebie sto procent niezależnie od tego, który odcinek jej przypada – powiedziała. Polki zakończyły bieg w Novym Meście na jedenastym miejscu.

Dla Hojnisz-Staręgi był to już 47. występ w biegu sztafetowym w zawodach rangi Pucharu Świata. Najczęściej, bo aż szesnastokrotnie występowała na drugiej zmianie. Tak było chociażby dwa tygodnie temu podczas Mistrzostw Świata w Pokljuce, gdy Polki zajęły szóste miejsce. Dzisiaj w Novym Meście nasze reprezentantki pobiegły w tym samym składzie, ale innym zestawieniu.

- To my podjęłyśmy taką decyzję. Chciałyśmy wprowadzić jakieś zmiany. To była ostatnia sztafeta w sezonie, więc chyba warto było sprawdzić inny wariant – wytłumaczyła Hojnisz-Staręga.

Liderka naszej kadry biegała na ostatniej zmianie sztafety w latach 2013-2015 – m. in. na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Kolejni trenerzy nie wracali jednak do tego wariantu.

- Zmiana jak każda inna. Czasami trzeba tylko trochę bardziej przycisnąć do mety, jeśli sytuacja tego wymaga. Faktycznie trochę czasu minęło odkąd biegałam na ostatniej zmianie, ale każda z nas daje z siebie sto procent niezależnie od tego, który odcinek jej przypada – dodała.

Hojnisz-Staręga podobnie jak w Pokljuce, tak i dziś w Novym Meście na strzelnicy nie popełniła żadnego błędu. Po dobrym biegu przyprowadziła sztafetę na jedenastym miejscu.

- Dwa bezbłędne strzelania cieszą. Taka półtoratygodniowa przerwa po mistrzostwach świata bardzo się przydała. Teraz aż chce się startować. Taki bieg jak dziś był potrzebny po to, żeby się trochę przetrzeć przed kolejnymi występami – zakończyła Hojnisz-Staręga.

W piątek rozegrana zostanie sztafeta mężczyzn, w której Polacy zaprezentują się w składzie: Marcin Szwajnos, Tomasz Jakieła, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec. Na sobotę zaplanowane są sprinty, natomiast w niedzielę w Novym Meście odbędą się biegi pościgowe.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga