Drugie złoto dla Francji, Jakieła z najlepszym czasem biegu

Camille Bened z Francji została w Obertilliach mistrzynią świata juniorek w biegu indywidualnym. Na trasie brylowała Joanna Jakieła, która uzyskała najlepszy czas biegu. Niecelne strzelanie sprawiło, że ukończyła zawody poza czołówką.

Polka dystans 12,5km pokonała w nieco ponad pół godziny, co było najlepszym rezultatem w stawce. Podobnie jednak jak wczoraj nasi juniorzy młodsi, tak i Jakieła miała problem z połączeniem szybkiego biegu z celnym strzelaniem. Z siedmioma karami uplasowała się dopiero na 45. miejscu. Wyżej sklasyfikowano dwie inne nasze reprezentantki. Magda Piczura trzykrotnie opuszczała strzelnicę bez dodatkowych kar czasowych, raz spudłowała jednak trzykrotnie. Pozwoliło jej to zająć 25. lokatę. Daria Gembicka z konsekwencją pudłowała po razie i z łącznie czterema niecelnymi strzałami uplasowała się na 39. miejscu. Czwarta z Polek, Patrycja Stanek, spudłowała siedem razy i sklasyfikowana została na 59. pozycji.

Wygrała Camille Bened, która swe zwycięstwo zawdzięcza dyspozycji na strzelnicy. Francuzka zachowała czyste konto i mimo szesnastego czasu biegu wyprzedziła Henrietę Horvatovą ze Słowacji o blisko półtorej minuty. Brązowy medal wywalczyła Beatrice Trabucchi z Włoch. Żadna z medalistek nie może się jeszcze pochwalić debiutem w zawodach Pucharu Świata.