Dublety Galicy i Jaskólskiej

Drugiego dnia Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w Dusznikach-Zdroju rywalizowano w biegach sprinterskich. Swoje drugie tytuły mistrzowskie skompletowali młodzik Grzegorz Galica z BKS WP Kościelisko oraz młodziczka młodsza Martyna Jaskólska z UKS Biathlon Chorzów.

Tym razem zawodnikom na Tauron Duszniki Arena nie towarzyszyła już tak słoneczna pogoda jak podczas piątkowych sprintów. Zmiana aury nie miała najmniejszego wpływu na formę Grzegorza Galicy, który potwierdził swój prymat w gronie młodzików. Zawodnik z Kościeliska mimo aż siedmiu karnych rund wygrał z rzadko spotykaną w sprincie przewagą ponad dwóch minut. Drugi był Kajetan Urbaniak z UKN Melafir Czarny Bór, a trzecie miejsce wywalczył klubowy kolega zwycięzcy Sebastian Garbowski.

Ciekawie układał się bieg sprinterski w kategorii młodziczek. W walce o podium do samego końca pozostawało bowiem szerokie grono zawodniczek. Najlepiej na strzelnicy spisała się startująca z jednym z ostatnich numerów Majka Germata z MUKN Pod Stróżą. Spudłowała tylko raz i na metę wpadła z czasem o sześć sekund lepszym od Martyny Prajsnar z UKS Biathlon Chorzów, która biegała dwie karne rundy. Skład medalistek uzupełniła Nikola Garnkowska, która czwartą Justynę Sinkiewicz wyprzedziła o zaledwie dwie dziesiąte sekundy.

Równie małe różnice czasowe rozstrzygały wśród młodzików młodszych. Niecała sekunda zadecydowała o wygranej Mateusza Bednarskiego z UKS Biathlon Chorzów nad Stanisławem Bodzkiem z MUKN Pod Stróżą. Trzecie miejsce wywalczył inny zawodnik klubu z Lubawki Mateusz Gałkowski, który zanotował stratę 21 sekund do zwycięzcy.

Swój drugi złoty medal w ten weekend wywalczyła Martyna Jaskólska z UKS Biathlon Chorzów, która mimo karnej rundy wygrała różnicą 42 sekund. O ile jej przewaga nad kolejnymi zawodniczkami był wyraźna, o tyle o dalszej kolejności decydowały ułamki sekund. Jagoda Glimasińska z UKS Strzał Wodzisław Śląski o jedną dziesiątą sekundy wyprzedziła Amelię Jakiełę z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój. Ta z kolei uzyskała czas o zaledwie pół sekundy od Mai Fic z UKS Muflon Duszniki-Zdrój.

Mistrzostwa zakończą niedzielne wyścigi sztafetowe.

WYNIKI
LISTY STARTOWE SZTAFET

fot. G. Moździerz/Tauron Duszniki Arena