Trzy złote medale klubu z Chorzowa

W Dusznikach-zdroju rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych. Pierwszy dzień zawodów zdominowali zawodnicy UKS Biathlon Chorzów, którzy w biegach długich wywalczyli trzy tytuły mistrzowskie.

W pierwszej konkurencji mistrzostw - biegu indywidualnym młodzików na dystansie 8km - po złoto sięgnął Grzegorz Galica z BKS WP Kościelisko. Udało mu się wygrać mimo aż dziewięciu kar (trzy strzelania, 30 sekund za pudło). Nad swoim klubowym kolegą Sebastianem Garbowskim uzyskał 25 sekund przewagi. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Bednarek z UKS Biathlon Chorzów. Jego brązowy medal okazał się zapowiedzią tego, co działo się na Tauron Duszniki Arena później.

Kolejne trzy tytuły mistrzowskie trafiały bowiem w ręce Chorzowian. Najlepszą młodziczką została Oliwia Suchy, która po trzech niecelnych strzałach wyprzedziła Nikolę Garnkowską o 26 sekund. Zawodniczka MUKN Pod Stróżą popisała się najlepszym strzelaniem w stawce. Trafiła 14 z 15 strzałów. Jeden celny strzał mniej oddała Aniela Szubernat z BKS WP Kościelisko, która uplasowała się na trzeciej pozycji.

W rywalizacji młodzików młodszych najlepszy okazał się Filip Babiński, który nie dość, że strzelał bezbłędnie to jeszcze pobiegł najszybciej. Najgroźniejsi rywale stracili do niego niemal półtorej minuty. Stanisław Bodzek z MUKN Pod Stróżą wywalczył srebro, natomiast Patryk Mucha z UKN Melafir Czarny Bór sięgnął po brąz. O podziale miejsc zadecydowała ostatnia runda biegowa, bo po wybiegnięciu ze strzelnicy kolejność na lokatach 2.-3. była odwrotna.

Bieg młodziczek młodszych był popisem Martyny Jaskólskiej, która z jednym niecelnym strzałem na koncie wygrała z przewagą ponad dwóch i pół minuty nad Amelią Jakiełą z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój i to pomimo, że rywalka była bezbłędna. Na najniższym stopniu podium stanęła Maria Fatla z BKS WP Kościelisko, która straciła już ponad trzy minuty.

W sobotę rozegrane zostaną biegi sprinterskie, zaś na niedzielę przewidziana jest rywalizacja zespołowa.

WYNIKI
LISTY STARTOWE SPRINTÓW