Skład reprezentacji Polski na PŚ w Novym Meście

Do rozpoczęcia zawodów Pucharu Świata w Novym Meście został jeszcze ponad tydzień, ale trenerzy reprezentacji Polski już teraz powołali skład drużyny na to wydarzenie.

Trenerzy Michael Greis oraz Anders Bratli postawili na te same nazwiska, które reprezentowały nasz kraj w biegach sztafetowych podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Pokljuce. W kobiecych konkurencjach wystartują Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut oraz Anna Mąka.

- Najbliższych kilka dni dziewczyny będą miały lżejsze po to by naładować baterie na starty w Novym Meście. Zawody w Czechach rozpoczniemy od sztafety i mam nadzieję, że dziewczyny zaprezentują w niej podobny poziom co w Pokljuce. W międzyczasie będziemy trzymać kciuki za starty Joanny Jakieły w Mistrzostwach Świata Juniorów w Obertilliach – zakończył Greis.

Wśród mężczyzn powołania otrzymali Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos oraz Tomasz Jakieła.

Zawody w Novym Meście zostaną rozegrane na przestrzeni dwóch tygodni. W dniach od 4-14 marca zawodnicy i zawodniczki dwukrotnie zmierzą się w sprintach oraz biegach pościgowych. W programie zawodów są również sztafeta kobiet, sztafeta mężczyzn, sztafeta mieszana oraz supermikst.

Najwyżej notowaną polską zawodniczką w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Monika Hojnisz-Staręga, która z dorobkiem 194 punktów jest trzydziesta. Klasyfikowane są również Kamila Żuk (62. miejsce), Anna Mąka (77. miejsce) oraz Kinga Zbylut (82. miejsce). Spośród naszych biathlonistów pucharowe punkty do tej pory wywalczyli Grzegorz Guzik (87. miejsce) oraz Andrzej Nędza-Kubiniec (90. miejsce).