Hojnisz-Staręga: Przed startem to szóste miejsce brałybyśmy w ciemno

Monika Hojnisz-Staręga pokazała dzisiaj co to znaczy być liderką kadry. Biegnąc na drugiej zmianie sztafety na MŚ w Pokljuce uzyskała jeden z czołowych czasów i awansowała do ścisłej czołówki sobotniego wyścigu, który Polki ukończyły ostatecznie na szóstym miejscu. - Jesteśmy szczęśliwe i myślę, że trener jest z nas dumny – powiedziała Hojnisz-Staręga po biegu.

W czterech dotychczasowych występach sztafetowych w tym sezonie polskie biathlonistki zawsze zajmowały miejsca w drugiej dziesiątce. Ani razu jednak nie wystartowały w najsilniejszym składzie. To udało się na mistrzostwach świata i efekty przyszły od razu.

- Przed startem to szóste miejsce brałybyśmy w ciemno. Było trochę nerwowo, obserwowałyśmy siebie nawzajem i każda na swój sposób przeżywała ten występ. Wiedziałyśmy, że jest to ostatnia szansa na to, żeby wspólnie wywieźć stąd fajny wynik. Trzeba było tylko pokazać swoją normalną formę strzelecką i to się udało. Na trasie każda z nas zrobiła to co w jej mocy – powiedziała Hojnisz-Staręga.

Nasza najlepsza zawodniczka spisała się fantastycznie. Na strzelnicy oddała dziesięć celnych strzałów, a na trasie praktycznie nie odstawała od najlepszych. Na swojej zmianie uzyskała trzeci rezultat, ale do najlepszej Tiril Eckhoff straciła tylko niecałe dwie sekundy.

- Przed jutrzejszym biegiem szczególnie cieszy mnie moje dzisiejsze strzelanie. To pozwoliło mi się trzymać czołówki. Na trasie nie było łatwo, ale po innych zawodniczkach widziałam, że nie tylko ja walczyłam sama ze sobą – dodała.

Szóste miejsce to najlepszy wynik sztafety w tym cyklu olimpijskim. Do tej pory były to siódme lokaty z MŚ w Ostersund i Anterselwie.

- Jesteśmy szczęśliwe i myślę, że trener jest z nas dumny. Przede mną jeszcze mass start, ale już teraz cieszę się, że dziewczyny zakończyły te mistrzostwa takim rezultatem. Indywidualnie jak do tej pory żadna z nas nie osiągnęła takiego wyniku, jaki by chciała – podsumowała Hojnisz-Staręga.

Niedzielny bieg ze startu wspólnego kobiet z udziałem Hojnisz-Staręgi planowany jest na godzinę 12:30.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga