Sztafety po polsku

Trenerzy Michael Greis i Anders Bratli podali skład i kolejność w jakich wystąpią polskie sztafety podczas sobotnich wyścigów w ramach Mistrzostw Świata w Pokljuce. Niespodzianek nie ma.

Jako pierwsze, bo już o godzinie 11:45, swój wyścig rozpoczną kobiety. Polki pobiegną w kolejności: Kinga Zbylut, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka. Będzie to pierwszy raz gdy polskie biathlonistki wystartują w takim składzie osobowym.

Naszym celem będzie utrzymać się w czołowej grupie jak najdłużej. Będę zadowolony jeśli zakończymy bieg w czołowej dziesiątce – powiedział trener Greis pytany o założenia na bieg sztafetowy.

W czterech do tej pory rozegranych biegach sztafetowych w sezonie 2020/21 Polki zajmowały dwukrotnie trzynaste miejsce, raz były czternaste i w ostatniej próbie przed MŚ wyścig ukończyły na piętnastej pozycji. Podczas trzech ostatnich edycji MŚ oraz igrzysk w Pjongczang Biało-Czerwone zawsze zajmowały siódmą lokatę.

Nieco ponad trzy godziny później, bo o 15:00 na starcie staną mężczyźni. Na pierwszej zmianie w polskiej ekipie pobiegnie Andrzej Nędza-Kubiniec, później zaprezentują się Grzegorz Guzik, Marcin Szwajnos oraz Tomasz Jakieła. Dokładnie w tym zestawieniu podopieczni trenera Bratliego zajęli 22. pozycję w Oberhofie. Najlepszymi startami polskich biathlonistów na MŚ w ostatnich dziesięciu latach były szesnaste pozycje wywalczone rok i dwa lata temu.