Skład reprezentacji Polski na MŚJ w Obertilliach

W dniach od 27 lutego do 7 marca w Obertilliach odbywać się będą Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych. Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził skład reprezentacji Polski na to wydarzenia.

Piętnastoosobowa kadra została wyłoniona na podstawie kwalifikacji, które miały miejsce podczas ubiegłotygodniowych Mistrzostw Polski Juniorów. Z udziału w biegach eliminacyjnych zwolniona była Joanna Jakieła - brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów z ubiegłego roku, aktualnie uczestniczka seniorskich Mistrzostw Świata w Pokljuce.

Obok niej Polskę wśród juniorek reprezentować będą również Magda Piczura, Daria Gembicka oraz Patrycja Stanek. W kategorii juniorów w biało-czerwonych barwach wystartują Wojciech Filip, Wojciech Janik oraz Kacper Guńka.

W rywalizacji juniorów młodszych, a więc zawodników urodzonych w latach 2002-2004 kwalifikację zwyciężyli Anna Nędza-Kubiniec, Klaudia Topór, Barbara Skrobiszewska, Martyna Lichosyt, Jan Guńka, Marcin Zawół, Konrad Badacz oraz Hubert Matusik.

Opiekę szkoleniową nad grupą podczas zawodów sprawować będą trenerzy kadry młodzieżowej Łukasz Słonina i Rafał Lepel oraz trener BOSSM Jerzy Szyda.

W programie zawodów tradycyjnie znalazły się bieg indywidualny, sprint, bieg pościgowy oraz sztafeta. Ostatnim medalem MŚJ dla Polski było srebro wywalczone przez Kamilę Żuk w sprincie podczas czempionatu w 2019 roku w Osrblie.