IBU znalazło zastępstwo za Oslo

Poszukiwania zastępstwa za Oslo nie trwało długo. Międzynarodowa Unia Biathlonu poinformowała, że finał tegorocznej edycji Pucharu Świata odbędzie się w Ostersund. Zawody są planowane w dniach 18-21 marca.

Ledwie w czwartek poinformowano o odwołaniu zawodów Pucharu Świata w Oslo, a już dwa dni później ogłoszono, że finał tegorocznej rywalizacji został przeniesiony do Ostersund. Szwedzi mieli pierwotnie organizować pucharowe zawody w jednym z grudniowych terminów, ale IBU chcąc ograniczyć podróżowanie uczestników PŚ zdecydowało się przenieść je do Kontiolahti. Komitet organizacyjny w Ostersund otrzymał jednak zapewnienie, że ich obiekt będzie opcją rezerwową na wypadek konieczności odwołania jakichś zawodów.

IBU poinformowała, że program zawodów finałowych nie ulegnie zmianie. Podczas ostatnich zawodów sezonu 2020/21 rozegrane zostaną sprinty, biegi pościgowe oraz mass starty. Kosmetyczne zmiany moga dotyczyć jednak godzin rozegrania poszczególnych konkurencji. 

Zawody na Holmenkollen zostały odwołane z powodu zwiększenia restrykcji związanych z ograniczaniem pandemii koronawirusa w Norwegii.