Puchar Świata w Oslo odwołany

Drugi rok z rzędu pandemia koronawirusa uniemożliwi rozegranie finału Pucharu Świata w Oslo. Zarząd Międzynarodowej Unii Biathlonu poszukuje rozwiązania, które umożliwi przeniesienie zawodów w inne miejsce.

Restrykcyjne podejście rządu norweskiego dotyczące zwalczania pandemii koronawirusa, a dokładniej ograniczenia związane z podróżowaniem i organizacją imprez sportowych są powodem dla którego zawody biathlonowego Pucharu Świata w Oslo planowane w dniach od 16 do 21 marca zostały odwołane.  

Holmenkollen miało gościć finałowe zawody Pucharu Świata także przed rokiem. Wówczas zdecydowano się jednak skrócić sezon. Teraz zdecydowano się poszukać zastępstwa.

- Przez ostatnich kilka tygodni byliśmy w bliskim kontakcie z komitetem organizacyjnym i norweską federacją. Wspólnie monitorowaliśmy rozwój pandemii i politykę jej zwalczania prowadzoną przez norweskie władze. Jesteśmy zawiedzeni, że zawodnicy nie będą mogli rywalizować w Holmenkollen drugi rok z rzędu. Analizujemy przygotowane wcześniej alternatywne scenariusze na wypadek odwołania zawodów ze względu na ograniczenia związane z pandemią. Decyzja wkrótce - można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Międzynarodowej Unii Biathlonu.

Według nieoficjalnych informacji najbliżej zastąpienia Norwegów w organizacji finału tegorocznego Pucharu Świata w biathlonie jest Ostersund. Szwedzi mieli gościć zawody pucharowe w grudniu, ale z uwagi na chęć ograniczenia podróżowania zawodników w czasach pandemii IBU zdecydowała o przeniesieniu ich do Hochfilzen.