Dublety Piczury, Pancerza i Matusika

Środa na Tauron Duszniki Arena upłynęła pod znakiem biegów pościgowych. Po raz drugi na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych stawali Magda Piczura, Przemysław Pancerz i Hubert Matusik.

Wygrana Magdy Piczury w kategorii młodzieżowej nie była zagrożona ani na chwilę. 22-latka prowadziła od startu do mety osiągając momentami przewagę blisko trzech minut nad Natalią Tomaszewską. Na najniższym stopniu podium w tej kategorii po raz kolejny stanęła Wiktoria Celczyńska.

Znacznie ciekawiej wyglądały wyścigi młodszych kategorii. Wśród juniorek o zwycięstwo starły się zawodniczki BKS WP Kościelisko. Jako pierwsza na trasę po ostatnim strzelaniu ruszała Anna Nędza-Kubiniec. Patrycja Stanek była jednak w stanie odrobić pięciosekundową stratę do koleżanki z kadry młodzieżowej i wywalczyła złoty medal. W walce o brąz lepsza od Klaudii Topór okazała się Daria Gembicka. Zawodniczce UKS Lider Katowice udało się obronić trzecie miejsce mimo aż dziesięciu karnych rund.

Najwięcej emocji przed południem dostarczył bieg juniorek młodszych. Niewielkie różnice czasowe powodowały, że zawodniczki zmieniały się na prowadzeniu niemal po każdym strzelaniu. Najwięcej zimnej krwi podczas ostatniego strzelania zachowała Oliwia Arendarczyk, która zajmowała wówczas czwarte miejsce. Jedna karna runda wobec aż trzech wszystkich wyprzedzających ją rywalek spowodowały, że zawodniczka z Czarnego Boru wybiegła na trasę jako pierwsza z przewaga ponad dwudziestu sekund nad resztą stawki. O pozostałe dwa medale na ostatniej rundzie biegowej starły się Martyna Lichosyt, Amelia Liszka i Natalia Nowak. Dla tej ostatniej niestety zabrakło już miejsca na podium.

Po południu do rywalizacji przystąpili mężczyźni. W gronie młodzieżowców dwuminutową przewagę po sprincie obronił Przemysław Pancerz z AZS AWF Wrocław. Udany atak na drugie miejsce przypuścił Michał Neumann, który popisał się najlepszą w stawce, bo aż 90% skutecznością na strzelnicy. Jako trzeci finiszował Wojciech Filip.

Rywalizacja juniorów była wyrównana do półmetka. Strzelanie w postawie stojąc okazało się dzisiaj piętą achillesową Jana Guńki, który zarówno po trzeciej, jak i czwartej wizycie na strzelnicy pokonywał po trzy karne rundy. Lepiej pod tym względem radził sobie Marcin Zawół, który wygrał ze swoim kolegą o minutę i 22 sekundy. Brązowy medal, podobnie jak w sprincie, wywalczył Konrad Badacz.

Bieg juniorów młodszych był popisem Huberta Matusika. Gdy docierał do mety, zdecydowana większość rywali miała przed sobą jeszcze ostatnie strzelanie. Jego dominację najlepiej widać na liście wyników - srebrny medalista Kacper Brzóska stracił do zwycięzcy ponad trzy minuty, zaś trzeci na mecie Fabian Suchodolski finiszował blisko sześć i pół minuty po Matusiku. Zawodnik UKN Melafir Czarny Bór zaprezentował świetną formę strzelecką. W postawie leżąc był bezbłędny, natomiast w stójce pozwolił sobie tylko na dwa niecelne strzały.

Czwartek na Tauron Duszniki Arena będzie dniem przerwy. W programie zawodów na piątek i sobotę są biegi indywidualne oraz sztafety.

Młodzieżowiec:
1. Magda Piczura (BKS WP Kościelisko)
2. Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice)
3. Wiktoria Celczyńska (AZS AWF Katowice)

Juniorka:
1. Patrycja Stanek (BKS WP Kościelisko)
2. Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko)
3. Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)

Juniorka młodsza:
1. Oliwia Arendarczyk (UKN Melafir Czarny Bór)
2. Martyna Lichosyt (BLKS Żywiec)
3. Amelia Liszka (BKS WP Kościelisko)

Młodzieżowiec:
1. Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław)
2. Michał Neumann (AZS AWF Katowice)
3. Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)

Junior:
1. Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
2. Jan Guńka (BKS WP Kościelisko)
3. Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra)

Junior młodszy:
1. Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór)
2. Kacper Brzóska (UKS Biathlon Chorzów)
3. Fabian Suchodolski (UKS Biathlon Chorzów)

WYNIKI - junior, junior młodszy
WYNIKI - młodzieżowiec