Hojnisz-Staręga: Jestem zawiedziona swoim strzelaniem

Monika Hojnisz-Staręga potwierdziła w czwartkowym biegu na 15km w Anterselwie, że w ostatnich tygodniach notuje zwyżkę formy. Na przeszkodzie w wywalczeniu miejsca lepszego niż na początku trzeciej dziesiątki tym razem stanęło gorsze strzelanie. – Jestem zawiedziona, ostatnio na zgrupowaniu miałam prawie stuprocentową skuteczność strzelecką – powiedziała.

Po tygodniowej przerwie spędzonej na treningach w Obertilliach, Hojnisz-Staręga zajęła
21. miejsce w biegu indywidualnym w Anterselwie. Polka była bezbłędna tylko podczas ostatniej wizyty na strzelnicy. Wcześniej zanotowała trzy niecelne strzały.

- Fajnie było wrócić na trasy w Anterselwie. Mam stąd same dobre wspomnienia. Przed startem wiedziałem, że będę musiała postawić na strzelanie. W biegu czułam się niepewnie, bo długo nie startowałam. Niestety nie spełniłam swoich oczekiwań. Jestem zawiedziona swoim strzelaniem, ostatnio na zgrupowaniu miałam prawie stuprocentową skuteczność strzelecką – powiedziała Hojnisz-Staręga.

Tym razem mocniejszą stroną liderki naszej kadry był bieg, w którym do najszybszej Denise Herrman straciła tylko nieco ponad minutę.

- Na trasie nie czułam świeżości, ale szesnasty czas biegowy wskazuje, że było nieźle. Wczorajszy start to był kolejny dobry trening, kolejna cenna informacja o miejscu w jakim się aktualnie znajduje – dodała Hojnisz-Staręga.

Mimo niezłej postawy Polka nie zakwalifikowała się do biegu ze startu wspólnego. Ostatnim miejscem dającym gwarantowane miejsce na liście startowej sobotniego wyścigu była czternasta lokata.

- Jestem rezerwową, więc raczej nie będzie okazji do startu w sobotnim biegu masowym. Musiałyby się wycofać aż trzy zawodniczki, a to w Pucharze Świata się praktycznie nie zdarza. Już wcześniej ustaliliśmy z trenerem, że nie wystartuję w niedzielnej sztafecie. W środę czeka mnie bowiem start na 15km w ramach Mistrzostw Europy. Uznaliśmy, że przerwa między tymi dwoma biegami byłaby zbyt krótka, a nie ukrywam, że zależy mi na tym by dobrze się zaprezentować w ME. Tym bardziej, że będzie to mój jedyny start w Dusznikach-Zdroju. Później czekają mnie już tylko przygotowania do mistrzostw świata – zakończyła.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Hojnisz-Staręga z dorobkiem 115 punktów zajmuje 37. miejsce.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga