Najbliższe plany startowe reprezentacji

Rywalizacja w biathlonowym Pucharze Świata przenosi się do Anterselwy. We Włoszech po tygodniowej przerwie ponownie zobaczymy na starcie Monikę Hojnisz-Staręgę. Do reprezentacji powracają również Anna Mąka oraz Joanna Jakieła.

Zawody w Anterselwie rozpoczną się w czwartek od biegu indywidualnego pań. Trener Michael Greis zdecydował, że z najdłuższym biathlonowym dystansem zmierzą się Monika Hojnisz-Staręga, Karolina Pitoń, Anna Mąka oraz Joanna Jakieła. Z tej trójki jedynie Pitoń reprezentowała Polskę podczas ubiegłotygodniowych zmagań w Oberhofie. Monika Hojnisz-Staręga w ostatnich dniach trenowała w Obertilliach, z kolei Mąka i Jakieła startowały w zawodach Pucharu IBU w Arber.

W porównaniu ze składem przed tygodnia brakuje Magdaleny Gwizdoń, przed którą w najbliższych dniach występy w Pucharze IBU. W startach indywidualnych zabraknie Kingi Zbylut i Kamili Żuk, które powinny jednak dołączyć do kadry na planowany w niedzielę bieg sztafetowy. Do tego czasu obie będą szlifować formę podczas krótkiego obozu w Obertilliach.

Zmiany nie ominęły również kadry mężczyzn. Trener Anders Bratli obok Grzegorza Guzika i Andrzeja Nędzy-Kubińca postawił tym razem na Wojciecha Skorusę i Tomasza Jakiełę. Łukasz Szczurek, który według pierwotnych planów miał w tym tygodniu startować w Arber, wrócił do Polski, gdzie przejdzie szczegółowe badania medyczne. Przypomnijmy, że w minionym tygodniu nasz najbardziej doświadczony zawodnik w trakcie biegu sprinterskiego w Oberhofie poczuł się źle i musiał zejść z trasy.

W Arber - drugi tydzień rywalizacji w tej niemieckiej miejscowości zaczyna się już w środę od skróconych biegów indywidualnych - w konkurencjach męskich oprócz Marcina Szwajnosa i Przemysława Pancerza wystąpią juniorzy młodsi z kadry młodzieżowej prowadzonej przez trenera Rafała Lepela. Dla Konrada Badacza, Jana Guńki i Marcina Zawoła będzie to międzynarodowy debiut wśród seniorów.

Reprezentacja Polski na Puchar Świata w Anterselwie (21-24 stycznia):
kobiety - Monika Hojnisz-Staręga (AZS AWF Katowice), Anna Mąka (BKS WP Kościelisko), Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko), Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko), Kinga Zbylut (BKS WP Kościelisko), Kamila Żuk (AZS AWF Katowice)
mężczyźni - Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), Tomasz Jakieła (BKS WP Kościelisko), Wojciech Skorusa (BKS WP Kościelisko)

Reprezentacja Polski na Puchar IBU w Arber (20-23 stycznia):
kobiety - Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój), Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice)
mężczyźni - Marcin Szwajnos (AZS AWF Katowice), Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław), Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Konrad Badacz (BKS WP Kościelisko), Jan Guńka (BKS WP Kościelisko)