Hojnisz-Staręga: Cieszę się, że coś się w końcu ruszyło

Nowy rok przyniósł Monice Hojnisz-Starędze nowe otwarcie. Polka mimo jednej karnej rundy zajęła siedemnaste miejsce w sprincie w Oberhofie. - Patrząc na analizy jestem trochę zaskoczona, bo na trasie było mi bardzo ciężko. W biegu pościgowym będę chciała wskoczyć jeszcze wyżej – powiedziała.

Do tej pory w tym sezonie Hojnisz-Staręga zajmowała lokaty co najwyżej w trzeciej dziesiątce. Pierwszy występ w 2021 roku przyniósł pod tym względem sporą poprawę. Polka zajęła siedemnastą lokatę, a do czołowej dziesiątku zabrakło jej ledwie kilku sekund. Gdyby nie pudło w stójce nasza najlepsza biathlonistka zajęłaby miejsce w pobliżu podium.

- Biorąc pod uwagę miniony rok nie mogę powiedzieć, że po dzisiejszym biegu towarzyszył mi niedosyt. Wręcz przeciwnie, cieszę się, że coś się w końcu ruszyło. Moja forma biegowa poszła w górę. Mogę nawet powiedzieć, że patrząc na analizy jestem trochę zaskoczona, bo na trasie było mi bardzo ciężko. Moje nogi odczuły dzisiejszy start. Być może było to spowodowane długa przerwą świąteczno-noworoczną – powiedziała Hojnisz-Staręga.

- Mogę być zadowolona z tego występu, udanie weszłam w nowy rok, choć to jeszcze nie jest to, co rok temu. Jest motywacja, jest nadzieja i w biegu pościgowym będę chciała wskoczyć jeszcze wyżej. Do tego potrzebne będzie jednak dobre strzelanie – dodała.

Dzisiejszym zawodom w Oberhofie towarzyszyła wyjątkowa jak na to miejsce zimowa aura. Zawodniczki miały okazję po raz pierwszy przetestować w warunkach startowych nowy układ tras.

- Zupełnie inaczej się biega w takiej zimowej scenerii, bez deszczu, mgły i wiatru. Ten ostatni jednak trochę dawał o sobie znać i trzeba było bacznie obserwować dzisiaj chorągiewki. Na potrzeby mistrzostw świata, które są po igrzyskach przebudowano nieco stadion i trasy. Te już wcześniej uchodziły za trudne, a okazało się, że mogą być jeszcze bardziej wymagające – skomentowała Hojnisz-Staręga.

W sobotnim biegu pościgowym (początek o 12:45) obok Hojnisz-Staręgi wystartują jeszcze Kinga Zbylut i Kamila Żuk, które w sprincie zajęły odpowiednio 41. i 43. miejsce.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga