Rusza XI edycja

W sobotę w Dusznikach-Zdroju zainauguruje XI edycja zawodów „Celuj w Igrzyska”. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny cykl został ograniczony jedynie do kategorii juniorów i juniorów młodszych.

Mimo tego do weekendowych zawodów zgłoszono 116 zawodników. Dla większości z nich będą to pierwsze starty tej zimy. Obsada jest niezwykle mocna, bo obok zawodników klubowych na starcie staną członkowie kadry młodzieżowej oraz seniorzy, którzy w grudniu reprezentowali nasz kraj w Pucharze Świata. Na listach zgłoszeniowych widnieją nazwiska m. in. Magdaleny Gwizdoń, Anny Mąki, Karoliny Pitoń, Tomasza Jakieły, Wojciecha Skorusy czy Przemysława Pancerza.

Starsi zawodnicy powalczą o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski, dla juniorów i juniorów młodszych będą to premierowe zawody XI edycji „Celuj w Igrzyska”. Będzie to zarazem pierwsza część kwalifikacji do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w 8-13 lutego. Niestety z uwagi na pandemię koronawirusa zabraknie młodzików i młodzików młodszych, którzy w tym sezonie mają rywalizować głównie na poziomie regionalnym. Mistrzostwa kraju w tej kategorii wiekowej planowane są w dniach 25-28 lutego.

Losy inauguracji ważyły się niemal do samego końca. Ostateczna decyzja o rozegraniu zawodów zapadła w środę. Zawodnicy będą rywalizować na półtorakilometrowej pętli. W programie zawodów są biegi sprinterskie, które zaplanowano na sobotę. Nazajutrz rozegrane zostaną biegi masowe. Rezultaty zawodów będzie można śledzić online na stronie BGTimesport.pl.

"Celuj w Igrzyska" to rozgrywany od 2010 roku cykl zawodów profesjonalizujący rywalizację biathlonowej młodzieży i mający wyłonić przyszłych reprezentantów Polski. Jego efekty widać gołym okiem - już czternaścioro triumfatorów klasyfikacji generalnej reprezentowało Polskę w zawodach seniorskich na arenie międzynarodowej. W tym gronie są m. in. Kamila Żuk, Kinga Zbylut czy Joanna Jakieła.