Do inauguracji biathlonowego Pucharu Świata zostały już niecałe trzy tygodnie. - Najbliższy sezon z pewnością będzie bardzo specyficzny i inny niż wszystkie, ale mam nadzieję, że dla mnie będzie udany – powiedziała Kinga Zbylut, która wraz z koleżankami z reprezentacji rozpoczęła zgrupowanie w Kontiolahti.

Jest to ostatni przystanek przed rozpoczynającym się w ostatni weekend listopada zawodami pucharowymi. W związku z pandemią koronawirusa biathlonistki latem przygotowywały się głównie w kraju na obozach w Dusznikach-Zdroju. We wrześniu wyjechały do Obertilliach, natomiast w październiku trenowały w Ruhpolding i Ramsau.

- Dotychczasowe przygotowania do sezonu zimowego różniły się od tych z poprzednich lat.  Nie zmienia to faktu, że obozy i zgrupowania były bardzo intensywne, a trener opracował bardzo wymagający plan treningowy. Również w trakcie minionych trzech tygodni spędzonych w domu nie odpoczywaliśmy – powiedziała Kinga Zbylut, która mimo 25 lat jest trzecią najbardziej doświadczoną zawodniczką w kadrze Michaela Greisa.

Dłuższym stażem w reprezentacji mogą się pochwalić jedynie Monika Hojnisz-Staręga i Karolina Pitoń. Na ostatnim przedsezonowym zgrupowaniu niemiecki szkoleniowiec ma jeszcze do dyspozycji Kamilę Żuk, Joannę Jakiełę i Natalię Tomaszewską.

- Najbliższy sezon z pewnością będzie bardzo specyficzny i inny niż wszystkie, ale mam nadzieję, że dla mnie będzie udany. Starty bez publiczności, w ciszy to zupełnie coś nowego. Cały czas jestem jednak pozytywnej myśli – dodała Zbylut.

- W poprzednich sezonach miałam bardzo dobre starty, z których do tej pory jestem zadowolona, ale bywały też takie, do których niechętnie wracam pamięcią. Trenuję jednak po to by ciągle być lepszą i mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie ta stabilizacja rezultatów będzie na wyższym poziomie – zakończyła.

Największym seniorskim osiągnięciem Zbylut jest ósme miejsce w sprincie w zawodach Pucharu Świata w Novym Meście wywalczone w sezonie 2018/19. Jeszcze jako juniorka zawodniczka BKS WP Kościelisko przed pięcioma laty sięgnęła po srebrny medal MŚJ w biegu indywidualnym. W swoim dorobku ma również tytuł mistrzyni Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy z 2013 roku. W Braszowie triumfowała w sprincie.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kinga Zbylut