Koronawirus na zgrupowaniu reprezentacji Rosji

Męska część biathlonowej reprezentacji Rosji przebywa na zgrupowaniu w Ałdanie. Obóz zakłóciła informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u Petra Paszczenki. 29-latek został odizolowany od reszty drużyny.

Zgrupowanie w odległej Jakucji rozpoczęło się 13 października. Po przyjeździe do ośrodka w Ałdanie zawodnikom przeprowadzono testy na obecność koronawirusa. W przypadku Petra Paszczenki przyniosły one wynik pozytywny.

- Dzień przed przeprowadzeniem testu Petr czuł się dobrze, uczestniczył nawet w całym treningu, nie zgłaszał żadnych szczególnych problemów. Teraz jest izolowany od reszty zespołu. Zarówno my jako sztab trenerski, jak i kierownictwo ośrodka, podjęliśmy wszystkie niezbędne środki, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa - powiedział Walery Połchowski, trener główny reprezentacji.

- Pozostali zawodnicy nie mają żadnych objawów zachorowań i normalnie trenują. Zachowujemy dystans społeczny, nosimy maski, stosujemy się do zasad - dodał.

Oprócz Paszczenki w obozie uczestniczy piętnastu innych biathlonistów z pierwszej i drugiej reprezentacji, m. in. Jewgienij Garaniczew, Anton Babikow, Nikita Porszniew, Eduard Łatypow. W składzie brakuje dwóch najwyżej klasyfikowanych biathlonistów rosyjskich. Anton Szypulin oraz Matwiej Elisjejew do sezonu przygotowują się indywidualnie.

Paszczenko pozostaje pod stałym nadzorem lekarza. Zawodnik czuje się dobrze, jednak zakażenie i przerwa w treningach może znacznie utrudnić mu powrót do pierwszej reprezentacji. Ostatni raz w zawodach Pucharu Świata wystąpił w marcu 2018 roku. Podczas tegorocznych mistrzostw Rosji w biathlonie na nartorolkach Paszczenko sięgnął po złoto w sztafecie i srebro w sprincie.

fot. wikicommons

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Petr Paszczenko