Koronawirus wciąż miesza w pucharowych planach biathlonistów

Międzynarodowa Unia Biathlonu zaktualizowała kalendarz Pucharu Świata na styczeń 2021 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczanie podróży po Europie zdecydowano, że na początku przyszłego roku biathloniści spędzą aż dwa tygodnie w Oberhofie. Zabraknie za to zawodów w Ruhpolding.

Już tydzień temu IBU zdecydowała się zmodyfikować plany kalendarzowe na pierwszy trymestr Pucharu Świata. Tegoroczne edycja zawodów rozpocznie się od dwutygodniowych zawodów w Kontiolahti, po których zawodnicy przeniosą się do Hochfilzen. Tam czekają ich kolejne dwa weekendy startów. Z grona gospodarzy PŚ wypadły Ostersund oraz Annecy. Wszystko to w związku z trwającą pandemię koronawirusa i chęcią zminimalizowania przemieszczania się całych ekip, mediów oraz kibiców.

Teraz podobną decyzję podjęto w odniesieniu do drugiego trymestru Pucharu Świata. W styczniu zawodnicy i zawodniczki spotkają się tradycyjnie w Oberhofie (4-10 stycznia). Pozostaną tam jednak dłużej niż zazwyczaj. Rozegrane zostaną tam bowiem również zawody, które planowane były w Ruhpolding (11-17 stycznia). Decyzję o tym, który z tych dwóch ośrodków będzie gospodarzem styczniowych imprez IBU pozostawiło w gestii Niemieckiego Związku Narciarskiego. W obliczu Mistrzostw Świata w 2023 roku włodarze niemieckiej federacji postawili na Oberhof. Tym samym po raz pierwszy od sezonu 1992/93 w pucharowym kalendarzu zabraknie Ruhpolding.

Zawody w Anterselwie (18-24 stycznia) odbędą się zgodnie z planem. Co ważne zmianom nie ulega również godzinowy program wszystkich styczniowych konkurencji.

Potwierdzone jest również, że od 9 do 21 lutego Pokljuka będzie gościć Mistrzostwa Świata. Program Pucharu Świata na marzec potwierdzony będzie najpóźniej do końca listopada. Pierwotnie zakładano, że zawody zagoszczą w Pekinie, Novym Meście i Oslo.