IBU zatwierdziła kalendarz PŚ na pierwszy trymestr

Dwa tygodnie zawodów w Kontiolahti i dwa weekendy startów w Hochfilzen - tak będzie wyglądać początek zbliżającego się sezonu Pucharu Świata w biathlonie. Ze względu na pandemię koronawirusa i konieczność zminimalizowania podróży z kalendarza wypadły Ostersund oraz Annecy.

O zmianach w kalendarzu zdecydował zarząd Międzynarodowej Unii Biathlonu. Inauguracja kolejnego sezonu Pucharu Świata odbędzie się zgodnie z planem 28 listopada w Kontiolahti. Po pierwszym weekendzie startów zawodnicy zamiast wyruszyć do Ostersund, pozostaną na kolejny tydzień w Finlandii. Następnie przeniosą się do Hochfilzen, gdzie będą rywalizować przez kolejne dwa tygodnie. Z kalendarza wypadną również zawody w Annecy. Godzinowy program listopadowo-grudniowych startów pozostaje bez zmian.

Decyzje o tym jak będzie wyglądał pucharowy kalendarz na styczeń zapadną w październiku. Finalny kształt zawodów na luty i marzec potwierdzony zostanie w listopadzie. 

Jednocześnie poinformowano, że styczniowe zawody Pucharu IBU odbędą się w Ridnaun, w lutym rywalizacja przeniesie się do Osrblie, a marcowy finał rozgrany zostanie w Ridnaun. Wcześniej władze światowej federacji zdecydowały o odwołaniu tegorocznego cyklu zawodów Pucharu IBU Juniorów, w ramach którego nie odbędą się również Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej.