W tym roku bez zawodów na Schalke

Organizatorzy zawodów biathlonowych World Team Challenge, które corocznie odbywają się na stadionie piłkarskim w Gelsenkirchen, poinformowali o odwołaniu planowanej na grudzień imprezy. Powodem jest przedłużony zakaz organizowania imprez masowych na terenie Niemiec.

Rywalizacja par mieszanych, która każdego roku gromadzi kilkudziesięciotysięczną widownię na stadionie i miliony widzów przed telewizorami planowana była na 28 grudnia. Zawody na stadionie piłkarskiego klubu Schalke 04 Gelsenkirchen w tym roku nie odbędą się.

- Niemieckie władze przedłużyły zakaz organizowania imprez masowych do końca roku. Niestety decyzja ta bezpośrednio dotyka nazej imprezy, której dziewiętnasta edycja miała odbyć się 28 grudnia 2020. Wspólnie z Niemiecką Federacją Narciarską zdecydowaliśmy, że wydarzenie odbędzie się dopiero w grudniu 2021 roku - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej zawodów.

World Team Challenge odbywa się od 2002 roku zwykle w okresie po Bożym Narodzeniem, a przed końcem roku. Jedynym do tej pory odnotowany przypadek odwołania tej imprezy to 2010 rok, gdy w związku z zawaleniem się części dachu stadionu, rywalizacja przeniesiona została na marzec 2011 roku.