Koniec kariery dwukrotnej wicemistrzyni Europy

Victoria Padial Hernandez poinformowała o zakończeniu kariery sportowej. 33-letnia Hiszpanka była najbardziej utytułowana biathlonistką w historii swojego kraju. Stawała na podium Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach.

W zawodach Pucharu Świata zadebiutowała w 2009 roku. W trakcie ponad dekady startów na najwyższym poziomie jej najlepszym rezultatem było 20. miejsce wywalczone w sprincie podczas zawodów w Pokljuce w marcu 2014 roku. Jest pierwszą i jak dotąd jedyną biathlonistką z Hiszpanii, której udało się wywalczyć pucharowe punkty oraz stanąć na podium międzynarodowej imprezy mistrzowskiej.

W lutym 2014 roku Padial Hernandez dwukrotnie wywalczyła drugie miejsce podczas Mistrzostw Europy w Novym Meście. W sprincie przegrała jedynie z Marte Olsbu Roeiseland, natomiast w biegu pościgowym finiszowała wyłącznie za plecami Mony Brorsson.  W swoim dorobku medalowym ma również brąz Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach z 2013 roku. 

Reprezentowała Hiszpanię na igrzyskach olimpijskich w Vancouver oraz Soczi. Ostatnie starty na arenie międzynarodowej biathlonistka z Granady zaliczyła w marcu 2019 roku.

Powiązane newsy

20.08.2014 | Hiszpanka nie obroni srebra