Szypulin z pozytywnym wynikiem badań na COVID-19

Świat biathlonu pandemię koronawirusa przechodził stosunkowo suchą stopą. Media piszące o tej dyscyplinie nie donosiły o przypadkach zachorowań wśród biathlonistów. Do dzisiaj. O pozytywnym wyniku testu na COVID-19 poinformował bowiem Anton Szypulin.

33-letni Rosjanin zaraził się od członków swojej rodziny podczas wakacji w Soczi.

- Musiałem spędzić kilka dodatkowych dni w Moskwie, więc moja rodzina pojechała na wakacje nieco wcześniej. Gdy do nich dołączyłem zachorowała moja córeczka Mira, która miała 39 stopni gorączki. Później objawy pokazały się u mojej żony, teściowej, a na końcu również u mnie. Wszyscy mieliśmy pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Tylko synowi udało się uniknąć zarażenia - relacjonował na łamach rosyjskiej prasy Szypulin.

Najciężej chorobę znosi żona biathlonisty, która wciąż wymaga hospitalizacji. Sam zawodnik i pozostali członkowie rodziny poddani są domowej izolacji. Szypulin korzystając ze swojej popularności i autorytetu, którym darzą go Rosjanie, postanowił wystosować apel.

- Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że rosyjskie kurorty są przepełnione. W Soczi nie ma gdzie wcisnąć igły. Jednocześnie nikt nie zachowuje dystansu społecznego. Jeśli decydujecie się na relaks na plaży, bądźcie dziesięć razy uważniejsi i ostrożniejsi niż zazwyczaj. Najlepiej zostańcie w domu i dbajcie o siebie - napisał Szypulin na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Szypulin to jeden z najlepszych biathlonistów kończącej się dekady. Rosjanin od 2015 do 2018 roku czterokrotnie stawał na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Odniósł 11 pucharowych zwycięstw, 44-krotnie kończył zawody w czołowej trójce. Wśród jego medalowych osiągnięć na pierwszy plan wychodzi złoto mistrzostw świata w sztafecie z 2017 roku. Indywidualnie sięgał po tytuły wicemistrzowskie w 2013 i 2015 roku. Ma również brąz igrzysk olimpijskich w Vancouver. Karierę zakończył w 2018 roku po tym, gdy decyzją MKOl nie został dopuszczony do startu w igrzyskach w Pjongczang. We wrześniu ubiegłego roku został deputowanym do Dumy Państwowej z ramienia proputinowskiej partii Jedna Rosja.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Anton Szypulin