Dahlmeier rozpoczęła kurs trenerski

Laura Dahlmeier w najnowszym wywiadzie udzielonym Passauer Neue Presse jeszcze raz zapowiedziała, że nie zamierza wznawiać kariery sportowej. Niemka nie wykluczyła jednak, że wróci do biathlonu w nowej roli. 27-latka rozpoczęła kurs trenerski.

Od zakończenia kariery przez Dahlmeier minął już ponad rok. Mimo to Niemka w każdym wywiadzie prasowym musi mierzyć się z pytaniami o powrót na biathlonowe trasy. Odpowiedź jest zawsze ta sama - negatywna.

- Nie zamierzam wracać do startów. Rozpoczęłam studia na wydziale nauk o sporcie Uniwersytetu Technicznego w Monachium. Przystosowałam się do studenckiego życia. Śpię długo, późno kładę się spać, chodzę na jogę i często zamawiam pizzę na kolację - powiedziała Dahlmeier.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska nie wyklucza jednak, że w przyszłości wróci do biathlonu w roli trenerki. W tym celu rozpoczęła kurs trenerski.

- Wciąż jeszcze nie wiem czy chcę zostać trenerem. Jest to kwestia otwarta. Na razie nie mam takich ambicji, ale nie wiadomo co się wydarzy w przyszłości - dodała.

- Od czasu mojego pożegnalnego startu na zawodach pokazowych w Gelsenkirchen ani razu nie miałam karabinu w rękach. Dopiero niedawno w ramach kursu mieliśmy ćwiczenia strzeleckie i muszę przyznać, że sprawiły mi one sporo frajdy - zakończyła Niemka.

Dahlmeier z biathlonem pożegnała się w marcu 2019 roku będąc u szczytu kariery. W swoim dorobku ma dwa złote medale igrzysk olimpijskich z 2018 roku. W Pjongczang wywalczyła również brąz. Na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata stawała w sumie aż siedmiokrotnie. Jej łączny dorobek medalowy z tej imprezy to piętnaście krążków. W sezonie 2016/17 triumfowała w wyścigu po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ. Odniosła dwadzieścia pucharowych zwycięstw.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier