Kolejny etap przygotowań kadry młodzieżowej

Po czerwcowym zgrupowaniu w Bydgoszczy, kadra młodzieżowa rozpoczęła w niedzielę obóz przygotowawczy w Dusznikach-Zdroju. Pod okiem trenerów Łukasza Słoniny i Rafała Lepela trenuje dwanaścioro zawodników. – Będziemy kontynuować pracę z karabinem, bo strzelanie jest naszą mała pięta achillesową – powiedział Słonina, który odpowiada za grupę dziewcząt.

W dniach od 11 do 22 czerwca młodzieżowa reprezentacja Polski trenowała na obiektach bydgoskiego Zawiszy. Po niemal trzech tygodniach podopieczni trenerów Słoniny i Lepela wznowili przygotowania do sezonu zimowego obozem w Dusznikach-Zdroju, który poprzedziły badania wydolnościowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

- Podczas zgrupowania w Bydgoszczy skupialiśmy się przede wszystkim na dopasowaniu karabinów dla zawodniczek. Duży nacisk kładliśmy na treningi na sucho, ćwiczeniu wytrzymałości strzeleckiej oraz powtarzalności złożeń. Uważam, że dobrze przepracowaliśmy wszystkie elementy założone przed zgrupowaniem. Oczywiście pracę z karabinem uzupełnialiśmy treningiem siłowym oraz długimi treningami rowerowymi – powiedział Słonina.

W obozie w Dusznikach-Zdroju uczestniczą Patrycja Stanek, Daria Gembicka, Magda Piczura, Anna Nędza-Kubiniec, Klaudia Topór oraz Karolina Janko. Ta ostatnia zastąpiła w kadrze Justynę Panterałkę, która nie może uczestniczyć w zgrupowaniu z powodów zdrowotnych.

- Wiem, że Karolina jest w ciągłym treningu i dobrze się prezentuje. Przed sezonem zapowiadałem, że na zgrupowania będę powoływał również zawodniczki spoza kadry. Jestem otwarty i będę dawał szansę wszystkim dziewczynom, które pokażą, że ciężko pracują na treningach – dodał Słonina.

Z kolei Rafał Lepel, który opiekuje się męską częścią kadry młodzieżowej, w Dusznikach-Zdroju pracować będzie z Marcinem Zawołem, Janem Guńką, Konradem Badaczem, Hubertem Matusikiem, Fabianem Suchodolskim oraz Bartoszem Penkałą.

- W Dusznikach Zdroju będziemy pracować głównie nad techniką biegu na nartorolkach. Na pewno będzie sporo treningów technicznych. Będziemy również kontynuować pracę z karabinem, bo jednak strzelanie jest taką naszą małą "piętą achillesową" – zapowiedział Słonina.

Obóz kadry młodzieżowej potrwa do 24 lipca. Równolegle na obiekcie biathlonowym w Dusznikach-Zdroju odbywać się będą również kolejne zgrupowania kadry seniorów (13-26 lipca) oraz kadry B (13-22 lipca). Do 17 lipca potrwa obóz kadry seniorek.

- Będę rozmawiał z trenerem Michaelem Greisem. Może uda nam się zrobić jakieś wspólne zajęcia na strzelnicy. Byłoby to cenne doświadczenie dla moich zawodniczek – zakończył Słonina.

fot. Hotel Zawisza

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Łukasz Słonina