Dahlmeier w grupie ekspertów IBU

Międzynarodowa Unia Biathlonu powołała grupę ekspertów do spraw zrównoważonego rozwoju. W jej skład weszła m. in. Laura Dahlmeier, która w ostatnim czasie angażuje się w walkę ze zmianami klimatu na świecie.

IBU w ostatnim czasie skupia się na implementacji strategii "Target 26" uchwalonej podczas ubiegłorocznego Kongresu w Monachium. By zyskać zewnętrzną perspektywę na kwestię zrównoważonego rozwoju w ramach swojej organizacji zdecydowano się powołać specjalną grupę ekspertów złożoną z przedstawicieli zawodników, organizatorów zawodów, krajowych federacji oraz partnerów IBU. Jednym z członków dziewięcioosobowego ciała została Laura Dahlmeier. 

Siedmiokrotna mistrzyni świata zakończyła karierę w wieku 26 lat. Będąc na sportowej emeryturze zaangażowała się w walkę ze zmianami klimatu. Niemka napisała nawet książkę dla dzieci dotyczącą tego tematu.

- Międzynarodowa społeczność fanów sprawia, że biathlon ma niesamowitą okazję być platformą do kontaktu z milionami ludzi. Dzięki temu nasza dyscyplina może przyczynić się do walki ze zmianami klimatu w wielu zakątkach świata. Każdy może się do tego przyłożyć podejmując świadome decyzje każdego dnia. Cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu  powiedziała Dahlmeier.

Grupa robocza, której członkiem została Dahlmeier, rozpoczęła pracę na początku czerwca. Jej zadaniem będzie wspieranie procesu wdrażania strategii Target 26, której ewaluacja nastąpi podczas listopadowego Kongresu IBU w Pradze.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier