Siedmiokrotny mistrz Europy wzmocni sztab szkoleniowy kadry rosyjskiej

Aleksiej Wołkow od tego lata współodpowiedzialny będzie za przygotowanie strzeleckie męskiej reprezentacji Rosji. 32-latek zdecydował się ostatecznie zakończyć swoją karierę sportową. Ostatni start zanotował w sezonie 2017/18.

Od dwóch lat Wołkowa próżno było wypatrywać na listach startowych, Rosjanin nie zdecydował się jednak na żaden oficjalny komunikat w sprawie dalszych startów. Decyzję o zakończeniu kariery przekazał Jewgienij Redkin, przewodniczący rady trenerskiej przy Rosyjskim Związku Biathlonu.

- Aleksiej dołączy do sztabu szkoleniowego męskiej kadry. Jako zawodnik był bardzo utalentowanym strzelcem. Jestem pewien, że dzięki niemu poziom treningu strzeleckiego znacznie się poprawi. Myślę, że sprawdzi się przede wszystkim w pracy z młodzieżą - powiedział Redkin cytowany przez portal sports.ru.

Największym sukcesem Wołkowa było złoto olimpijskie wywalczone w biegu sztafetowym w 2014 roku. Nie wiadomo jednak jak długo Rosjanin będzie mógł sobie przypisywać ten sukces, bo w związku z podejrzeniem stosowania dopingu przez Jewgienija Ustjugowa IBU zawnioskowała o dyskwalifikację zespołu rosyjskiego.

Na najwyższym stopniu podium w sztafecie Wołkow stał również podczas Mistrzostw Świata w 2017 roku. Indywidualnie w czołowej trójce Pucharu Świata meldował się trzykrotnie, ale nie udało mu się wygrać żadnego z biegów. Największe triumfy święcił na Mistrzostwach Europy. W swoim dorobku ma siedem złotych, trzy srebrne i dwa brązowe medale, co czyni go najbardziej utytułowanym biathlonistą w historii tej imprezy.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Aleksiej Wołkow