Monika Hojnisz-Staręga jest jedyną biathlonistką, która w każdym z ostatnich pięciu pucharowych startów zajmowała miejsce w pierwszej dziesiątce. - Mogę być z siebie dumna, bo byłam jedną z nielicznych dziewczyn, które wygrały dzisiaj walkę z wiatrem – powiedziała Polka po wywalczeniu szóstego miejsce w sprincie w Kontiolahti.

Tylko trzy zawodniczki potrafiło w piątek strzelać bezbłędnie. Jednią z nich była Monika Hojnisz-Staręga.

- Czyste strzelanie cieszy nie tylko dlatego, że to drugie takie w sezonie, lecz przede wszystkim dlatego, że warunki nie były łatwe. Mogę być z siebie dumna, bo byłam jedną z nielicznych dziewczyn, które wygrały dzisiaj walkę z wiatrem – powiedziała Polka.

Na trasie biathlonistka z Chorzowa spisała się nieco gorzej niż nas do tego przyzwyczaiła w ostatnich startach. Uzyskała 24. czas biegu.

- Można powiedzieć, że miałam gorszy dzień. W końcu dzisiaj piątek trzynastego. To był jednak dziwny bieg. Po starcie nie czułam się jakoś mocno zmęczona, ale na trasie nie byłam w stanie przyspieszyć. Zrobiło się mroźniej, zmieniły się warunki i może to miało wpływ. Oby jutro było lepiej – dodała.

Na trasę sobotniego biegu pościgowego Hojnisz-Staręga ruszy szósta z 47 sekundami straty do pierwszej Denise Herrmann. Różnica do trzeciej dzisiaj Tiril Eckhoff wynosi jednak tylko 15 sekund.

- W sobotę wszystko będzie zależało od dyspozycji dnia. W głowie chęci do walki są spore. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy. Prognozy zapowiadają jeszcze silniejszy wiatr niż dzisiaj – przyznała Hojnisz-Staręga.

Sobotni bieg będzie ostatnim w tym sezonie. Międzynarodowa Unia Biathlonu w porozumieniu z trenerami poszczególnych ekip postanowiła odwołać niedzielną rywalizację sztafet. Już wcześniej zapadła decyzja o tym, że finałowe zawody Pucharu Świata w Oslo nie odbędą się.

- Odwołanie Oslo trochę mnie oddala od walki o miejsce w czołowej dziesiątce Pucharu Świata, ale nie samym sportem człowiek żyje. To co dzieje się aktualnie na świecie daje się we znaki także naszemu biathlonowemu środowisku. Sporo się o tym mówi, ale trzeba ostatni raz zebrać myśli do kupy i w sobotę powalczyć na trasie biegu pościgowego – zakończyła Hojnisz-Staręga.

Liderka naszej kadry zajmuje aktualnie trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga