Hojnisz-Staręga poprawiła osiągnięcia Guzik i Gwizdoń

Monika Hojnisz-Staręga w minioną niedzielę już po raz ósmy w tym sezonie zajęła miejsce w czołowej dziesiątce Pucharu Świata. Żadna inna polska biathlonistka w przeszłości nie mogła się pochwalić podobnym osiągnięciem.

Rok temu gdy Hojnisz-Staręga zajmowała dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata tylko sześciokrotnie kończyła poszczególne biegi w czołowej dziesiątce. Aktualnie w pucharowej punktacji Polka jest czternasta, ale startów z rezultatami w TOP10 ma aż osiem. Do końca sezonu zostało jeszcze pięć indywidualnych startów.

- Celem jest miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej na koniec sezonu, choć zdaję sobie sprawę, że nie będzie o to łatwo. Chciałoby się również w którymś z biegów stanąć na podium. Na pewno pomogłoby to w realizacji tego pierwszego celu – powiedziała Hojnisz-Staręga po zakończonych w niedzielę zawodach w Novym Meście, podczas których była dziewiąta w sprincie i szósta w biegu masowym.

Mimo wielu świetnych występów Polka wciąż nie może doczekać się miejsca na podium. Najwyżej – na czwartym miejscu – plasowała się w biegach masowych w Pokljuce i Anterselwie.

Pod względem liczby miejsc w pierwszej dziesiątce Hojnisz-Staręga notuje najlepszy sezon w historii kobiecego biathlonu w Polsce. Do tej pory w tej statystyce przodowała Krystyna Guzik, która w sezonie 2012/13 siedmiokrotnie meldowała się w TOP10.

Co więcej Hojnisz-Staręga może pochwalić się również najdłuższą serią kolejnych występów z wynikami na poziomie pierwszej dziesiątki Pucharu Świata. Począwszy od szóstego miejsca w biegu indywidualnym podczas MŚ w Anterselwie wynosi ona teraz cztery starty. Chorzowianka pobiła dotychczasowe osiągnięcie Magdaleny Gwizdoń, która w grudniu 2006 roku trzy razy z rzędu plasowała się w ścisłej czołówce. Dokonania zawodniczki z Lalik koło Żywca „ważą” więcej, bo nie schodziła ona wówczas z podium notując kolejno pierwsze, trzecie i drugie miejsce.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga