Dublet Bakkena, kolejna wygrana Szwedki

W ramach finałowych zawodów Pucharu IBU w Raubiczach po raz kolejny rywalizowano w sprintach. W czwartek najlepszy znów okazał się Sivert Guttorn Bakken. Wśród kobiet triumfowała reprezentantka Szwecji, ale tym razem nie była to Elisabeth Hoegberg, lecz Ingela Andersson.

To już przedostatni akord tegorocznej rywalizacji w zawodach Pucharu IBU. Do zakończenia cyklu zostały już tylko biegi masowe, które zaplanowano na piątek.

W rywalizacji mężczyzn w najwyższej formie znajduje się aktualnie Sivert Guttorn Bakken. 21-latek z Norwegii podobnie jak w środę, wygrał bieg na 10km. Mimo karnej rundy uzyskał czas lepszy od bezbłędnie strzelającego Larsa Helge Birkelanda aż o 21 sekund. Na najniższym stopniu podium po raz pierwszy w karierze uplasował się najmłodszy z braci Claude - Emilien.

Wciąż nierozstrzygnięte pozostają losy zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. W grze pozostają Lukas Fratzscher i Endre Stroemsheim. Dzisiaj górą był Niemiec, który wywalczył ósme miejsce. Norweg był siedemnasty i przed ostatnim biegiem sezonu traci do rywala 13 punktów.

Zdecydowanie pewniejszą sytuację ma Elisabeth Hoegberg. Szwedka w dzisiaj rozegranym biegu na 7,5km zajęła szóste miejsce i ma 28 punktów przewagi nad Jekateriną Głazyriną. Rosjanka zmniejszyła nieco straty dzięki trzeciemu miejscu w czwartkowych zmaganiach. Druga była Caroline Colombo z Francji, a trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła Ingela Andersson ze Szwecji. Wszystkie trzy strzelały bezbłędnie.

Biathloniści z Polski starty w zawodach tej rangi zakończyli na ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Europy. Podczas finałowych zmagań w Raubiczach nie mamy swoich reprezentantów.