Rozpoczęły się finałowe zawody Pucharu IBU

W Raubiczach rozpoczęły się finałowe zawody Pucharu IBU w sezonie 2019/20. Zwycięstwa w biegach sprinterskich odnieśli Elisabeth Hoegberg i Sivert Guttorn Bakken. Polacy nie startowali.

W najbliższych dwóch dniach poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej cyklu. Wśród kobiet faworytką jest Elisabeth Hoegberg. Szwedka jest w świetnej formie, co pokazała już podczas rozgrywanych na tym samym obiekcie Mistrzostwach Europy. gdy sięgnęła po złoto w sprincie. Dzisiaj w biegu na dystansie 7,5km ponownie nie miała sobie równych. Pobiegła najszybciej w całej stawce, a do tego strzelała bezbłędnie. Nad drugą Stefanie Scherer uzyskała niemal pół minuty przewagi. Trzecie miejsce wywalczyła Aasne Skrede z Norwegii.

Na dwa biegi przed zakończeniem sezonu - w czwartek ponownie zostanie rozegrany sprint, na piątek zaplanowano bieg masowy - Hoegberg ma 38 punktów przewagi nad Jekateriną Głazyriną. Rosjanka dzisiaj była dwunasta.

Wśród mężczyzn walka o końcowy triumf rozegra się między Lukasem Fratzscherem a Endre Stroemsheimem. Niemiec zajął dziś dziesiąte miejsce i stracił sporo ze swej przewagi nad Norwegiem, który wywalczył trzecią pozycję. W ogólnej punktacji obu rywali dzielą już tylko trzy punkty.

Środową rywalizację wygrał Sivert Guttorn Bakken, który o pięć sekund wyprzedził Maksima Warabieja z Białorusi.

Biathloniści z Polski starty w zawodach tej rangi zakończyli na ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Europy. Podczas finałowych zmagań w Raubiczach nie mamy swoich reprezentantów.