Wielka nieobecna.

Największa gwiazda niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Anterselwie nie weźmie udziału w rozpoczynających się w czwartek zawodach pucharowych w Novym Meście. Marte Olsbu Roeiseland jest przeziębiona.

Norweżka na MŚ w Anterselwie stała na podium po każdej z siedmiu rozegranych konkurencji. Olsbu Roeiseland jest pierwszą biathlonistką w historii, która tego dokonała. Dobrej serii nie będzie jednak kontynuować w Novym Meście. Ze względu na stan zdrowia 29-latka zrezygnowała ze startu.

- Przeziębiłam się w zeszły weekend i nadal nie wydobrzałam. Mam gorączkę i kaszel, czyli zwykłe objawy przeziębienia. Czy to koronawirus? Mam nadzieję, że nie. Liczę, że wystartuję w Oslo. Trudno teraz jednak cokolwiek przewidzieć. Mam nadzieję, że wrócę jeszcze w tym sezonie - powiedziała Marte Olsbu Roeiseland dla norweskiej telewizji TV2.

W klasyfkacji generalnej Pucharu Świata Olsbu Roeiseland zajmuje czwarte miejsce ze stratą 122 punktów do Dorothei Wierer. Absencja w Novym Meście oznacza, że Norweżka przestaje się liczyć w walce o kryształową kulę.

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Marte Olsbu Roeiseland