W Novym Meście bez konferencji prasowych i stołów szwedzkich

Puchar Świata w Novym Meście będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na brak publiczności na stadionie. Międzynarodowa Unia Biathlonu odwołała wszystkie konferencje prasowe po biegach, opublikowała również listę zaleceń mających uchronić uczestników zawodów przed koronawirusem.

Przypomnijmy, że w poniedziałek czeska Rada Bezpieczeństwa Państwa podjęła decyzję o tym, że ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa zawody Pucharu Świata w Novym Meście odbędą się bez udziału publiczności. Dotychczas przeprowadzone testy ujawniły pięć przypadków zakażenia nowym typem koronawirusa w Czechach.

Kolejne kroki w celu zminimalizowania zagrożenia podjęła również Międzynarodowa Unia Biathlonu, która zadecydowała się nie organizować tradycyjnych konferencji prasowych z udziałem zwycięzców poszczególnych biegów. Dodatkowo dziennikarze mają zachowywać półtorametrowy odstęp od zawodników podczas przeprowadzania wywiadów. Uruchomiony zostanie specjalny numer telefonu dla ekip, pod którym w przypadku podejrzenia infekcją, będzie będzie można uzyskać pomoc medyczną. Zmieniono również zasady organizacji bufetu na stadionie oraz w hotelach - zamiast stołów szwedzkich posiłki będą serwowane indywidualnie.

Organizatorzy zgodnie z prawem obowiązującym w Czechach zobowiązali się, że najpóźniej do 20 kwietnia przedstawią mechanizm zwrotów pieniędzy za bilety zakupione na tegoroczne zawody w Novym Meście. Jedną z opcji będzie wymiana wejściówek na Puchar Świata organizowany na Vysocina Arena w marcu 2021 roku.

Rywalizacja przy pustych trybunach stadionu w Novym Meście rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli. W programie zawodów są sprinty, sztafety oraz biegi ze startu wspólnego. Polskę reprezentować będą Monika Hojnisz-Staręga, Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Anna Mąka oraz Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Łukasz Szczurek i Marcin Szwajnos.