Do Czech bez Żuk

W Novym Meście biathlonowa reprezentacja Polski będzie sobie musiała radzić bez Kamili Żuk. Biathlonistka z Sokołowska zamiast na kolejne zawody PŚ, uda się na konsultację do ortopedy. Polka podczas ubiegłotygodniowych startów na ME w Raubiczach doznała urazu kostki.

Ból pojawił się po występie w sztafecie mieszanej, podczas której reprezentanci Polski wywalczyli piąte miejsce.

- Trasa była wtedy w naprawdę kiepskim stanie. Coś się musiało wydarzyć podczas tamtego biegu, ale sama nie wiem co. Być może gdzieś źle stanęłam - powiedziała Żuk.

Mimo urazu Polka wystartowała jeszcze w sprincie, gdzie zajęła piętnaste miejsce. Z udziału w biegu pościgowym zrezygnowała podczas przystrzeliwania. Trener Michael Greis liczył, że Żuk będzie gotowa do startu w czwartkowym sprincie podczas zawodów Pucharu Świata. Konieczna okazała się wizyta u ortopedy. Żuk w składzie na zawody w Novym Meście zastąpi Anna Mąka.

Dla 28-latki z Zakopanego będzie to druga okazja do startu w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie. Wcześniej startowała w Pokljuce, gdzie zajęła 71. miejsce w biegu na 15km i 14. miejsce w sztafecie mieszanej. W Novym Meście Mąka wystartuje w sprincie oraz sztafecie kobiet. Oprócz niej Polskę w ten weekend reprezentować będą Monika Hojnisz-Staręga, Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut oraz Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Łukasz Szczurek i Marcin Szwajnos.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk

 Polska | kobieta | Anna Mąka