Greis: Zaprezentowaliśmy się na najwyższym światowym poziomie

W sobotę wieczorem trener polskich biathlonistek Michael Greis postanowił podzielić się swoimi wrażeniami po biegu sztafetowym z kibicami. - Zdaję sobie sprawę, że część z Was może odczuwać niedosyt. Niepotrzebnie. Ja jestem dumny z każdej z czterech dziewczyn, a w szczególności z Magdy Gwizdoń - napisał w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnym profilu Polskiego Związku Biathlonu na Facebooku.

- Dzisiejszy występ naszej sztafety przyniósł sporo emocji. Uważam, że zaprezentowaliśmy się na najwyższym światowym poziomie, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Zdaję sobie sprawę, że część z Was może odczuwać niedosyt. Niepotrzebnie. Ja jestem dumny z każdej z czterech dziewczyn, a w szczególności z Magdy Gwizdoń - napisał Greis.

- Tylko ci, którzy byli w podobnej sytuacji, będą w stanie zrozumieć to jak trudne i odpowiedzialne zadanie przed nią stało. I chcę jeszcze raz podkreślić, że wywiązała się z niego bardzo dobrze, fantastycznie opanowała stres. Nie jest już oczywiście w tak dobrej formie jak kiedyś, ale wciąż jest bardzo ważnym członkiem naszej drużyny i bez niej osiągnięcie tak dobrego rezultatu nie byłoby możliwe - dodał. 

- Powtarzam swoim dziewczynom: „Wierzcie w siebie, a wtedy wszystko jest możliwe!”. Proszę Was, wierzcie w nas, a wtedy wszystko będzie możliwe! Szczególnie jutro - zakończył.

Polki w składzie Kinga Zbylut, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Magdalena Gwizdoń wywalczyły w Anterselwie siódme miejsce. W niedzielę zakończenie mistrzostw. Ostatniego dnia w biegu masowym wystartuje tylko Hojnisz-Staręga. Początek o 12:30.

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Michael Greis